Przejdź do treści

Pitti Uomo 2016 – modowe wydarzenie dla mężczyzn

Jeśli Ciebie tam nie ma albo chociaż nie wiesz co to za miejsce – zastanów się czy Twoja szafa (lub Twojego mężczyzny) nie potrzebuje poważnego szkolenia z mody męskiej!

Wszystko zaczęło się w 1940 roku, kiedy to potencjał Florencji dostrzegł niejaki Giovanni Battista Giorgini. Był artystą, projektantem, który jako pierwszy zorganizował w mieście pokaz mody dla kobiet. Chciał uprzykrzyć życiem francuskim paniom i pokazać im, że prawdziwa moda ma swoje miejsce we Włoszech. I to mu się udało. Jego kolekcja odniosła olbrzymi sukces. W 1955 roku na targach Pitti pojawiło się ponad 500 kupców i 200 dziennikarzy co sprawiło, że florenckie targi stały się najbardziej prestiżowym wydarzeniem targowym w świecie europejskiej mody.

Mimo, że to panie wiodły prym na początku historii, to panowie przejęli pałeczkę pierwszeństwa i zrobili z targów miejsce, gdzie można zauważyć największych influencerów modowego świata.

Pitti Uomo odbywa się dwa razy do roku – zgodnie z kalendarzem europejskich fashion weeków. Propozycje trendów możemy podziwiać na sezony wiosna/lato i jesień/zima. Zobaczcie zdjęcia z tegorocznej, 89. edycji targów.