Skip to content

Gdzie znajduje się najlepsze biuro na świecie? Oczywiście, że w Polsce!

Studio mode:lina otrzymało międzynarodową nagrodę Finest Interior Award 2016 w kategorii Najlepsze wnętrze biura. Wyróżnienie przypadło im za projekt biura – „Opera Software House”.

Jest to pierwsza w historii nagroda dla polskiego zespołu. W konkursie Finest Interior Award biorą udział tylko najlepsze i najciekawsze realizacje na świecie. Nagradzani są w nim projektanci, którzy wykazali się ponadprzeciętną kreatywnością w projektowaniu i planowaniu innowacyjnych rozwiązań.

Według projektantów, biuro we Wrocławiu to idealne oddanie ducha miasta:

„Mimo, że korzenie firmy Opera Software sięgają Norwegii, to jej polski oddział jest ściśle związany z Wrocławiem. Ponadto samo centrum biznesowe – Hieronimus (tzw. Szklany Dom)  jest ważnym dla wrocławian budynkiem, dlatego projektanci szukali inspiracji do nowej aranżacji wnętrz w samej architekturze miasta.”

Najważniejszy przy projektowaniu była oczywiście wygoda i funkcjonalność mebli dla przyszłych pracowników biurowych. Wszystko zostało urządzone w totalnym, loftowym eklektyzmie. Nie ominięto również poszanowania dla klimatu miasta i jego historii. Wszystko zgrabnie i spójnie ze sobą powiązano.