Przejdź do treści

Pierwsza aplikacja, w której hejt ma znaczenie

Każdy z nas jest inny. Bywają podobieństwa i wspólne poglądy jednak nic nie łączy ludzi bardziej jak wspólna nienawiść. Można kogoś nie znać lub widzieć po raz pierwszy ale gdy okazuje się, że dana osoba nie darzy sympatią tego samego co my to jestem przekonany, że bez wahania zbiłbyś z nią piątkę!

Jeżeli właśnie wpadłeś na pomysł stworzenia aplikacji, w której dzięki swojej głębokiej nienawiści do spraw przyziemnych będziesz mógł znaleźć miłość swojego życia, to niestety muszę Cię uprzedzić, że taka aplikacja już istnieje. Jej nazwa to Hater i będzie dostępna od 8 lutego na telefony z systemem iOS.

Zasada działania jest bardzo prosta. Zaraz po uruchomieniu i spersonalizowaniu swojego konta, naszym oczom ukażą się tematyczne obrazy z odpowiednim sformułowaniem na przykład: koszulki polo, bieganie, burgery czy późne wstawanie. Cała zabawa polega na reagowaniu na wybrane slogany. Możliwości jakie mamy do dyspozycji to: kocham, nienawidzę, lubię, nie lubię. Dalej nasz los jest w rękach specjalnego algorytmu, który oprócz analizy naszych decyzji bierze pod uwagę również lokalizację i na tej podstawie dobiera nam drugą połówkę.

Aplikacja została stworzona przez Brendan`a Alper`a, który porzucił pracę i został pisarzem komediowym. Na początku nie przywiązywał wagi do swojego pomysłu, z czasem jednak stwierdził, że mimo iż idea jest dość zabawna i absurdalna to może okazać się strzałem w dziesiątkę.
System był testowany w grudniu w Nowym Jorku i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Najbardziej popularnym tematem okazały się wybory prezydenckie w stanach, natomiast najwięcej „kocham” zebrały slogany „moja mama”, „ocean” oraz „guacamole”.