Kuwaiti firefighters tackle a blaze at the Sheikh Jaber Al-Ahmed Cultural Center in Kuwait City on February 6, 2017. / AFP PHOTO / Yasser Al-Zayyat

W Kuwejcie 770 milionów dolarów poszło z dymem…

Otwarte zaledwie trzy miesiące temu centrum kulturalne, właśnie zostało zamknięte. Pachniało jeszcze od nowości. Niestety naprawa nie będzie prosta.

Otwarte zaledwie trzy miesiące temu centrum kulturalne, właśnie zostało zamknięte. Pachniało jeszcze od nowości. Niestety naprawa nie będzie prosta.

W budynku, który właśnie miał gościć musical „Koty” w reżyserii samego Andrew Lloyd Webera doszło do bardzo dużego pożaru. Forma budowli – futurystyczna i wykonana z metalu, przyczyniła się do tego, że pożar strawił praktycznie cały środek, nie mogąc wydostać się na zewnątrz.

Dach gaszono z pozycji specjalnych dźwigów. W pożarze nikt nie ucierpiał. Straty materialne nie zostały jeszcze oszacowane.

Centrum Kulturalne Szejka Jabera Al-Ahmada znajduje się przy nadmorskiej promenadzie. Składa się z czterech budynków – teatru, centrum muzycznego, sal konferencyjnych i biblioteki.