Mark Fast gościem Cracow Fashion Week!

Jego kreacje noszą Rihanna, Tilda Swinton, Kylie Minogue czy Grace Jones. Zaledwie kilkanaście dni po pokazie na London Fashion Week do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie przyleci Mark Fast, uznany kanadyjski projektant mody.

Jego kreacje noszą Rihanna, Tilda Swinton, Kylie Minogue czy Grace Jones. Zaledwie kilkanaście dni po pokazie na London Fashion Week do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie przyleci Mark Fast, uznany kanadyjski projektant mody. Weźmie udział w roli jurora konkursu Cracow Fashion Awards (18.03) – pokazu dyplomowego SAPU, który rozpocznie Cracow Fashion Week 2017 (18-26.03). Partnerami wydarzenia są miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Mark Fast to uznany kanadyjski projektant, który specjalizuje się tworzeniu luksusowych kolekcji z dzianiny. Jest absolwentem prestiżowej brytyjskiej uczelni Central Saint Martins, mieszka i pracuje w Londynie. W swoich projektach zawsze poszukuje nowatorskich rozwiązań, którymi wytycza trendy w modzie wykorzystującej dzianinę.

Jest laureatem wielu nagród, otrzymał stypendium TOPSHOP w ramach British Fashion Council, współpracował z takimi markami, jak Christian Louboutin, Swarovski, Pinko, Topshop, Aldo Rise. Jego kreacje zakładały liczne gwiazdy: Tilda Swinton, Grace Jones, Rihanna, Nicki Minaj, Jessie J, Rita Ora, Ciara czy Kylie Minogue.

Mark Fast był jednym z mentorów Art & Fashion Forum w ubiegłym roku. Tu miał okazję współpracować ze studentem SAPU Piotrem Popiołkiem, który teraz broni dyplom. Zachwycony jego projektem, zaprosił go na staż i postanowił przylecieć do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, by wziąć udział w konkursie dyplomów Cracow Fashion Awards. Mark Fast weźmie udział w obradach jury, obok takich osobowości mody, jak duet MMC, Natasha Pavluchenko, WP Onak, Małgorzata Sobiczewska, Robert Kiełb czy Dorota Wróblewska. Projektant spotka się także z publicznością w siedzibie SAPU, ul. Zamoyskiego 52.

Cracow Fashion Awards odbędą się 18 marca o godz. 19 w Centrum Kongresowym ICE Kraków i rozpoczną Cracow Fashion Week 2017 – jedno z największych wydarzeń mody w Polsce, organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w partnerstwie z miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym.

Do 26 marca, pod hasłem „FASHION & ECOLOGY” w Krakowie odbędą się liczne pokazy mody, warsztaty, wykłady, pokazy filmów i spotkania z osobowościami świata fashion. Partnerami wydarzenia są międzynarodowe organizacje Fashion Revolution, PETA oraz Clean Clothes promujące modę społecznie odpowiedzialną.