Occitanie Tower – 150 metrów ogrodu

Wieża zaprojektowana przez Daniela Libeskinda, wyróżniać się będzie spiralnym ogrodem.

To będzie pierwszy wieżowiec w mieście. W czym tkwi jego wyjątkowość? W spiralnym ogrodzie, który będzie okalał 150-metrową wieżę. W środku budynku, znajdzie się miejsce dla 11,000 m2 powierchni biurowej, luksusowego hotelu sieci Hilton, 120 apartamentów na sprzedaż, restauracji z panoramicznym widokiem, sklepów oraz – na dolnych poziomach – pomieszczenia dla narodowego kolejowego przewoźnika we Francji – SNCF. Zintegrowany system, pozwoli na dogodne przesiadki przy znajdującym się tuz obok dworcu kolejowym Matabiau.

Specjalnie zaprojektowana wstęga, zostanie pokryta roślinnością co nada budynkowi lekkości, a całość będzie wyglądała jak popękana szklana tafla. Tuluza zyska nie tylko pierwszy wieżowiec, ale wyznaczy miejsce miasta na mapie Francji, jako chcące kooperować z przyrodą. Nie bez kozery nazwa wieży znaczy „prowansalska”. Co ciekawe, wieżę będzie widać z odległości około 100 kilometrów.

Według założeń architektonicznych, budowla ma stanowić bazę do dalszego rozwoju tej części dzielnicy i stanowić „bramę” do biznesowego centrum miasta. Wszystkie prace budowlane mają zakończyć się w 2022 roku.