Pudełko na pizze od Apple

pudelko-na-pizze-od-apple

Cały świat z niecierpliwością czeka na premierę nowego iPhone’a. Przecieki, domysły i tona fake’ owych materiałów w sieci. Firma postanowiła przerwać milczenie i przedstawiła światu jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne….. pudełko na pizze.

Jak wiecie lub nie, Apple od pewnego czasu tworzy swoją nową siedzibę, która wyglądem przypomina centrum operacyjne Pentagon w Waszyngtonie. Ci, którzy będą mieli okazję w nim pracować, prawdopodobnie w ogólne nie będą musieli opuszczać kampusu, bo wszystko dostępne będzie na wyciągnięcie ręki.

Jednym z udogodnień ma być właśnie pudło na pizze. Możliwe, że zamawiasz pizze co tydzień, może nawet codziennie i powiesz, że nic już nie jest w stanie cię zaskoczyć. Muszę zachwiać twoją pewnością siebie i powiedzieć, że główną różnicą jest kształt. Apple postanowiło zamienić standardowy, kwadratowy karton na okrągły. Nasuwa się pytanie: „Dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł?!”, skoro pizza w 99% przypadkach jest okrągła!

To nie koniec „innowacji” – dodatkowo każde pudełko będzie posiadać specjalne otwory, które pozwolą na zachowanie świeżości wewnątrz. Nie jest również niespodzianką, że firma z Cupertino opatentowała swój wynalazek.

Najbardziej jednak podobają mi się spekulacje w sieci, dotyczące stylistyki opakowania. Wielu doszukuje się podobieństw do linii produktów elektronicznych typu MacBook czy iPhone. Zła wiadomość jest taka, że case będzie dostępny tylko w kampusie Apple Park. Chociaż zastanawiam się, jakby to wyglądało:

Dzień dobry, Apple Polska, czy mogę przyjąć zamówienie?

Poproszę iPhone 8 i dwie pepperoni na cienkim.

Kurtyna.

(zdj. Apple, Apple pizza box patent)