ONE – te, które w świecie mody znaczą wiele

one-ktore-swiecie-mody-znacza

ONE – to kobiety, które tkwią w każdej z nas. Te nieśmiałe i demoniczne, zepsute i naturalne. Te, które zepchnęłyśmy w otchłań nieświadomości, i te, z którymi nauczyłyśmy się żyć. Każda z nas jest inna i każda taka sama – mówi Agnieszka Stopyra o swojej debiutanckiej wystawie ilustracji modowych i kobiecego aktu „ONE”.

Uwolnić szaleństwa, uwolnić wariatki, pokochać zakompleksione cząstki, wysłuchać modnisie, zmierzyć się z demoniczną rządzicielką! Wiele kobiet zamkniętych jest w jednym ciele. Ale czy potrafią ze sobą rozmawiać, działać wspólnie i lubić się? Twórczość artystki nie sprowadza się jedynie do ilustracji modowej czy niewinnego aktu kobiecego. Bardziej to emocjonalny artyzm, który poddaje analizie kobiece piękno wewnętrzne i wydobywa na powierzchnię to, co gdzieś czasem poukrywane przed szorstkim światem.

Podczas wystawy artystka zaprezentowała 40 ilustracji wykonanych różnymi technikami m.in. tusz, akwarela, kolaż, czy dripping.

Agnieszka Stopyra – rocznik 88, absolwentka SAPU (Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie) oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Znana krakowska ilustratorka mody i graficzka, współpracująca z topowymi markami z branży fashion & beauty. Na swoim koncie ma kolaboracje z portalem Lamode.info oraz DYKF by Anna Puślecka, Label Magazine, marką OPI a także Pandora Polska i Allegro. Tworzyła grafiki i ilustracje do Lounge Magazynu (okładka luty 2017), Glamour, Żurnala, Miasta Kobiet czy Vivy! MODY. Jako pierwsza Polka wygrała Międzynarodowy Konkurs na okładkę Superior Digital (listopad 2014 rok).

Patronat nad wydarzeniem objęli: Lounge Magazyn, Label Magazine, lamode.info, DYKF, Sukces Pisany Szminką, Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Richard Magazine, Viva! Moda

Mecenasi wystawy: Bielenda, Cydr Lubelski, The Haze oraz Sucré