Karina Oprychał: „Muzyka jest moim lekarstwem dla duszy”

Karina Opyrchał to tajemnicza z wyglądu dziewczyna, która uwielbia wyzwania artystyczne. Ta młoda wokalistka wychowała się w Wadowicach, a obecnie mieszka w Niemczech. Pochodzi z muzycznej rodziny i od najmłodszych lat udziela się wokalnie w różnorodnych przedsięwzięciach muzycznych. Jest również absolwentką Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. Znana jest z własnych interpretacji popularnych przebojów, które wykonuje solo, a także z innymi wokalistami.

Skąd się wzięła Twoja pasja do muzyki?

Muzyka jest moim lekarstwem dla duszy. Odkąd pamiętam mama pokazywała mi nagrania jej rodzeństwa oraz jej Ojca.Śledziłam również w telewizji występy różnych gwiazd. Gdy miałam 10 lat zapisałam się na pierwsze zajęcia wokalne w Wadowickim Centrum Kultury  pod nadzorem Pani Bogumiły Kowalczyk, która uczyła mnie śpiewania oraz solidnie przygotowywała na przeglądy wokalne. To właśnie w moim rodzinnym  mieście postawiłam pierwsze kroki na scenie. Śpiewanie jest dla mnie czymś naturalnym. Kilka lat później dostałam się do Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie.

Myślisz, że najważniejsze jest przesłanie jakie niesie ze sobą piosenka?

Tak, jednak wszystko zależy od tego co nam w duszy gra. Każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj muzyki, nie którzy nie skupiają na tym, aż tak bardzo, ponieważ melodie wpływają również na osobowość. W mojej piosence chciałam podkreślić nie tylko muzykę, ale również tekst, który jest oparty na emocjach.

Kto jest Twoim wzorem/inspiracją muzyczną?

Inspiruje mnie każdy kto osiąga sukces. Wszystko zależy od nastroju, często szukam inspiracji w moich wyjazdach. Dużo podróżuję. To właśnie wtedy skupiam się szukaniu nowych dźwięków, melodii. Zainspirowana również jestem techniką wokalną takich artystów jak: Christina Aguilera, Beyonce, Ariana Grande.


Zawodowym zajęciem Kariny jest fotomodeling. Kiedy potrzebuje się wyciszyć – zwiedza nowe miejsca na świecie podróżując i pokonując rocznie tysiące kilometrów. Wokalistka aktywnie bierze udział w licznych festiwalach ogólnopolskich, a także jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych w Polsce oraz zagranicą. Jednym z największych osiągnięć artystki jest zajęcie III miejsca na Międzynarodowym Festiwalu „Intershow” w 2017 r.

Artystka skupia się obecnie nad swoim autorskim materiałem utrzymanym w stylistyce popowej. 3 kwietnia odbyła się premiera pierwszego autorskiego singla „Powiedziałeś mi” z teledyskiem, nakładem wytwórni Delphy Records.