fbpx

Niezbędnik burzowicza

Obecnie Polskę nawiedzają okropnie silne wyładowania atmosferyczne. Dzięki tej mapie będziesz na bieżąco z sytuacją w kraju, szybciej niż telewizja i to nie ruszając się z domu.

Usiadłem do tego tekstu i słyszę, że idzie burza. Oho, sprawdzam i jest już nad Warszawą od strony Mokotowa. Teraz tylko zabarykadować się w mieszkaniu i mieć nadzieję, że nie padnie internet, bo to właśnie tam znajdziecie najdokładniejsze i najszybsze informacje o tym, gdzie i jak mocno. Wystarczy wejść na niemiecką stronę – Blitzortung.org, której nazwa – co tu dużo mówić – brzmi jak rozkaz.

Dalej już wszystko na tacy: po lewej wybieracie, jaki obszar chcecie oglądać (jak coś, to Polska jest w Europie). Na dole jest informacja o opóźnieniu aplikacji względem sytuacji na świecie. Maksymalny delay u mnie wynosił 6 sekund. Kolor biały na mapie to uderzenia najnowsze, pomarańczowy – z ostatnich 60 min i czerwony 100 +. To oczywiście nie koniec niespodzianek, bo dodatkowo każdy grzmot jest sygnalizowany dźwiękiem. Jedyne co bym zmienił, to dałbym użytkownikowi wybór odgłosu, który informowałby o wyładowaniu.

Ostrzegam, wciąga i uzależnia – tak samo jak podglądanie życia pand i niedźwiedzi polarnych podczas sesji.

przeczytaj też
Wreszcie odkurzanie będzie epickie!