Helmfon – metoda na skupienie i koncentrację

helmfon-metoda-skupienie-koncentracje

O ile bardziej wzrosłaby korporacyjna produktywność, gdyby tylko nikt nie zawracał ludziom głowy i dał im święty spokój?

Nie bez powodu użyłem we wstępie słów: korporacja i głowa. Może zacznę od tego drugiego. Mianowicie ukraińskie przedsiębiorstwo projektowe „Hochu rayu” stworzyło hełm, który ma pomóc w skupieniu i odizolowaniu się od świata zewnętrznego podczas pracy. Helmfon, bo tak właśnie się nazywa, to niezwykłe nakrycie głowy, w którym wygląda się jak zawodnik futbolu amerykańskiego, ale to innowacyjny kask, który posiada wbudowany akumulator, mikrofon i głośniki. Dzięki temu nie tylko alienuje nas od reszty, ale również spełnia multimedialne funkcje – pozwala na rozmowy przez Skype czy oglądanie filmów. Korporacja natomiast została wykorzystana, bo gdzie jak nie tam walczy się o maksymalną produktywność pracowników, którzy umieszczeni w open-space narażeni są na tysiące bodźców.

Helmfon - metoda na skupienie i koncentrację

Helmfon został wykonany z włókna szklanego i polietylenu, które w doskonały sposób izolują i wygłuszają. Wewnątrz oczywiście wyściełany jest przyjemnym materiałem. Dodatkowo możemy wybrać sobie kolor naszego kasku, a co więcej dostępne są również modele z okiem Minionka, uszkami Batmana czy z pióropuszem Apacza.

Helmfon - metoda na skupienie i koncentrację

 

W tym przypadku powiedzenie „Mam dużo na głowie” nabiera całkiem nowego znaczenia.

Helmfon - metoda na skupienie i koncentrację

źródło (designboom.com)