Owners suite

Żaglówka to za mało? Pływający hotel Ritz ruszy w rejs

W przyszłym roku, sieć hoteli Ritz-Carlton przygotowała coś niebywałego. Co powiecie na pobyt w hotelu… na wodzie?

Ritz-Carlton Yacht Collection, będzie miał charakterystyczną osobowość, a statki na pewno będą prawdziwym wyróżnieniem w najbardziej czarujących portach na całym świecie. To wyjątkowa kombinacja żeglugi i rejsu wycieczkowego, wprowadzi nowy styl luksusowych podróży dla osób chcących odkryć świat w swobodnej, eleganckiej i komfortowej atmosferze. Oczywiście z najwyższym poziomem spersonalizowanej obsługi znanej z hoteli sieci.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Plany podróży są rozwijane z zamiarem połączenia stylu życia luksusowych ośrodków Ritz-Carlton i swobody jachtingowego urlopu. Długość rejsu będą się wahać od siedmiu do dziesięciu dni. Pierwszy statek wyruszy na liczne destynacje w zależności od sezonu, w tym w regionie Morza Śródziemnego, północnej Europy, na Karaibach i Ameryce Łacińskiej.

Ze względu na swoje rozmiary, jacht będzie dokować do unikalnych miejsc, zazwyczaj niedostępnych dla dużych statków wycieczkowych. W swoim portfolio znajdzie miejsce na wybrzeże Capri i Portofino, wycieczkę do St. Barths i starego miasta w Kartagenie. W odprężającym tempie, obejmującym zarówno połączenia nocne, jak i dzienne, goście otrzymają unikalne doświadczenie w podróży.

fot. materiały prasowe

299 przyjaciół i Ty

Specjalnie zaprojektowany statek mierzy 190 metrów długości i może pomieścić do 300 pasażerów. Dysponuje około 150 dwuosobowymi apartamentami, każdy z własnym balkonem. Jacht wyposażony będzie również w dwa luksusowe apartamenty dwupoziomowe o powierzchni 138 metrów kwadratowych. Każdy w nowoczesnym wykończeniu wnętrz, znanym z hoteli The Ritz-Carlton. Całość będzie realizowana pod okiem wyspecjalizowanej firmy wnętrzarskiej – Tillberg Design of Sweden.

„Ritz-Carlton znany jest z legendarnej obsługi i wysokich standardów. Cieszymy się, że współpracujemy z The Ritz-Carlton jako naszym operatorem hotelarskim w oferowaniu najbardziej ekskluzywnych doświadczeń jachtingowych, które można znaleźć na morzu. To przedsięwzięcie przyniesie zupełnie nowe znaczenie dla luksusowych podróży” – Lars Clasen, Dyrektor Zarządzający The Ritz – Carlton Yacht Collection.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W trakcie podróży goście będą rozkoszować się stylem, który jest niezrównany w ultra-luksusowych rejsach i prywatnych jachtach. Statki Ritz-Carlton będą miały na pokładzie restaurację, która w swojej lądowej wersji, posiada aż trzy gwiazdki Michelin. Do dyspozycji gości będzie też salon i bar z winem.

Dodatkowo, jacht będzie oferować jedyne w swoim rodzaju podróże towarzyszące. Wszystko dzięki współpracy z lokalnymi szefami kuchni, muzykami i artystami. Pozwoli to gościom doświadczyć miejsc w unikatowy sposób, zarówno na pokładzie, jak i na lądzie.

Rezerwacja pobytów zostanie otwarta w maju 2018 roku.

fot. materiały prasowe