Zalejemy miasteczko muzyką! Rusza Powidz Jam Festiwal

Już 20 lipca 2017 startuje 4. edycja Powidz Jam Festiwal. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję bawić się na tym wydarzeniu przez 4 dni, podczas których będzie można wysłuchać 30 koncertów. Gwiazdą eventu będzie Fisz Emade Tworzywo. Zaplanowany jest też występ Ani Dąbrowskiej, organizowany przez Good Taste Production.

Na 4 scenach wystąpi ponad 200 muzyków, którzy zaprezentują swoje autorskie utwory w takich gatunkach jak: blues, rock, jazz, alternatywa czy reggae.

Ponadto w ramach Festiwalu zaplanowano szereg atrakcji: regaty, zumbę przy blasku wschodzącego słońca, fitness, loty widokowe paralotnią, warsztaty z tworzenia murali. Nie zabraknie też wyśmienitego jedzenia.

– Cztery lata temu nie spodziewaliśmy się, że Powidz Jam Festiwal będzie cieszył się tak dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony muzyków, jak i publiczności. Z roku na rok przybywa chętnych do zaprezentowania swojej twórczości, i to nie tylko z Wielkopolski, ale z całego kraju. Interesuje nas muzyka na żywo i bardzo promujemy autorskie materiały. Artyści prezentują się w gatunkach takich jak: blues, rock, jazz, alternatywa czy reggae – mówi  Daniel Ptak, jeden z organizatorów Festiwalu.

– Przez te kilka dni mamy festiwalowe miasteczko, gdzie na różnych scenach wokół jeziora będzie można pobawić się przy dobrej muzyce, zażyć trochę ruchu, na przykład podczas zumby czy skosztować oryginalnych dań. To wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz naszego regionu, dlatego jesteśmy pewni, że i tym razem nie zabraknie wrażeń i pozytywnych emocji.

Oprócz muzyki i odpoczynku, Jam Festiwal to również sport. W tym roku organizatorzy postanowili wskrzesić Powidzki Bieg po Zdrowie, którego pierwsza odsłona na dystansie 10 km odbyła się podczas II edycji Festiwalu. Jednak to, czego nie oddadzą żadne atrakcje ani koncerty, to atmosfera, jaka panuje w miasteczku podczas Festiwalu – i to właśnie czyni wydarzenie tak wyjątkowym!

W tegorocznej edycji pomysłodawcy spodziewają się 40 tysięcy gości. Hasło eventu pozostaje bez zmian: “Zalejemy Miasteczko Muzyką”!

Na bieżąco można śledzić informacje na temat artystów i programu Festiwalu na Facebooku: https://www.facebook.com/jamfestiwal/

W poprzednich edycjach gośćmi Powidz Jam Festiwal byli m.in. Kuba Badach, Lao Che,  Carrantuohill, Audiofeels.