Te rośliny spowodują, że Twoje wnętrze zyska styl!

rosliny-spowoduja-ze-wnetrze-zyska-styl

Fajnie jest się otaczać pięknymi rzeczami. Jeszcze lepiej gdy są to dary matki natury. Zobacz jakie rośliny dadzą Twojemu wnętrzu nie tylko zdrowe powietrze, ale i styl. Dzięki nim możesz stworzyć prawdziwą miejską dżunglę.

Fot. COOKIE+Kate

Monstera, to wdzięczna roślina z grupy wijących się. Można ją spotkać też pod nazwą filodendron czy dziurawiec. Jej wielkie liście pięknie wyglądają na zdjęciach. Dobrze rozwiniętą roślinę, kupisz już za około 50 złotych.


Fot. Palmco.com

Palma Areca będzie pięknie wyglądała we wnętrzach eklektycznych. Pamiętaj, że uwielbiam światło i idealnie będzie jak w okresie upałów wystawisz ją na taras. Wysoką palmę, kupisz za około 400 złotych.


Fot. turn-it-tropical.co.uk

Albuca Spiralis z rodziny spiralowatych, to prawdziwy przybysz z odległej galaktyki. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, świetnie wygląda w minimalistycznych wnętrach. Roślina przeznaczona wyłącznie na południowy parapet. Od ilości słońca zależy jak mocno liście się skręcą. Do kupienia za ok. 30 złotych.


Pilea peperomioides, potocznie zwana pieniążkiem. Wszystko przez swoje drobne, okrągłe liście przypominające monety. Dużo pieniążka też za nią nie dasz. Około 15 złotych


Oplątwa Tillandsia Streptophylla, przybyła do nas z Meksyku. Im większa wilgotność powietrza, tym jej liście są bardziej zaplątane. Pięknie wygląda jako dekoracja na stole. Oplątwę kupisz za 30 złotych.