Morderstwo MS Painta – nowe informacje

Niedawno świat obiegła bardzo smutna i niepokojąca informacja o śmierci programu Paint. Śledztwo nadal trwa i właśnie wypłynęły nowe fakty.

Jeżeli czytając tego newsa masz 32 lata to znaczy, że urodziłeś się w tym samym roku, w którym Microsoft stworzył jedyny w swoim rodzaju program do wszystkiego. No właśnie bo jego zastosowania są niezliczone. Możliwe, że posiadasz system Windows i Painta używasz do wycinania Print Screenów, a teraz przyznaj się ile razy zdarzyło ci się dorabiać drobne grafiki do prezentacji czy tworzyć proste memy.

MS Paint

Gdy uczęszczałem do podstawówki po szkole chodziły legendy o chłopaku, który potrafił korzystać z Painta w stopniu bardziej zaawansowanym niż 99% uczniów. Każdy z nas odpalał go przeważnie podczas zajęć tylko po to, żeby stworzyć domek z drzewkiem lub nabazgrać coś spray`em, który swoją drogą powinien zyskać miano najczęściej używanego narzędzia. Obraz, który zapamiętałem ze szkolnej gazetki to Titanic oraz jego wnętrze, wykonane w całości w Paincie. Tak się złożyło, że po kilku latach miałem okazję poznać go osobiście. Obecnie, jeżeli się nie mylę zajmuje się grafiką 3D i projektuje budynki. Możliwe, że was to nie rusza, bo przecież teraz można odpalić sobie tutorial na YouTube i w godzinkę narysować Beyonce, ale wtedy nie było tego magicznego medium, że już nie wspomnę o dostępności internetu w domu.

Do rzeczy. Microsoft wraz z najnowszą aktualizacją o nazwie „Fall Creator Update”, postanowił, że nie udostępni Painta. Rozpacz i łzy internautów tak bardzo poruszyły Billa Gatesa, że postanowił nie uśmiercać programu. Jednak nie będzie on dostępny w wersji podstawowej, a będzie można go pobrać ze sklepu Windows. Dodatkowo zapowiedziano, że użytkownicy komputerów z najnowszą wersją oprogramowania od MS otrzymają możliwość tworzenia trójwymiarowych grafik w Paint 3D.

 

przeczytaj też
Wreszcie odkurzanie będzie epickie!