Pompowana Naja Sofa rodem z IKEI

Utarło się, że częste przeprowadzki są dla milenialsów normalne. Życie na kartonach i powroty do mamy na pierogi to dla większości z nich codzienność. Tylko co w takim przypadku robić z meblami?

Oczywiście nie będę odkrywcą, wspominając, że to właśnie IKEA jest pionierem w kontekście wszelkiej maści mebli składanych. Jest jednak mały problem. Wyobraźcie sobie – chociaż możliwe, że tego doświadczyliście – jak wygląda stolik LACK dostępny od 19,99 zł za sztukę, po kilku rozłożeniach i złożeniach. No nie za dobrze, a co dopiero mówić o większych meblach.

Pompowana Naja Sofa

Pomimo przeciwności powyższego akapitu, Raz Omer postanowił zaprojektować maksymalnie mobilną sofę. O ile te dwa słowa się nie wykluczają, jestem w stanie stwierdzić, że dał radę.

Pompowana Naja Sofa

Szafę, łóżko czy właśnie stolik uda się rozkręcić i jakimś cudem znieść z 5 piętra, jednak sofa jest meblem, z którym większość wyprowadzkowiczów nawet nie walczy. Duża, nieporęczna, źle się niesie a jeszcze gorzej wykręcić w wąskim labiryncie na klatce schodowej. A tu proszę łatwa do transportu, poręczna torba, w którą schowamy wszystkie elementy naszej sofy. Film wizualizujący metodę montażu trwa niecałe 2 minuty, w trakcie których dowiecie się  o tym jak poprawnie ułożyć wszystkie elementy po wypakowaniu.

Pompowana Naja Sofa

Następnie łopatologicznie, krok po kroku uzyskacie informacje jak zmontować całość. Dodam, że jest to na prawdę proste i nie potrzeba do tego żadnych narzędzi. Pozwólcie, że streszczę to poniżej:

Pompowana Naja Sofa

Najlepsze oczywiście na koniec, czyli „Let the magic happen”, bo sofa ma wbudowaną pompkę i w kilka sekund macie gotowe siedzisko. Dla chętnych cały film z instrukcją składania tutaj.

Mebel wygląda bardzo ciekawie i aż chce się usiąść – co do tego nie mam wątpliwości. Ale byłbym sobą gdybym nie zakwestionował jednej rzeczy. Sofa jest kierowana do milenialsów i została stworzona z PVC pokrytego neoprenem (czyli materiałem, z którego tworzy się np. odzież narciarską). Ta grupa społeczna znana jest również z miłości do zwierząt i co się stanie jak taki kociak zapragnie wyciągnąć swój zmęczony trudem życia grzbiet o nowiutką dmuchaną sofkę?

Pompowana Naja Sofa

Źródło: (raz omer & naja schulz & designboom.com)