Elbow – walkman 2017 roku

elbow-walkman-2017-roku

Pamiętacie walkmany? W jakimś stopniu były bardziej cool niż discmany, które pojawiły się później. Wielu myślało, że umarły śmiercią naturalną, jednak po jakimś czasie zostały wskrzeszone!

Wszystko za sprawą serialu Netflixa „13 reasons Why„. Obejrzałem, szczerze polecam i sam chciałem kupić sobie Walkmana. Tak właśnie działa dobra kryptoreklama.

Walkman Elbow

Wracając do samego urządzenia, nie ma co za dużo opisywać kawałek ładnie wyglądającego plastiku, który zakłada się na kasetę podłącza słuchawki i już. To tak jakby wyjąć wnętrze starego magnetofonu. W tym przypadku największym elementem odtwarzacza jest właśnie kaseta!

Jeżeli tak jak ja pomyśleliście – chce mieć taki! To muszę ostudzić wasz zapał, bo jesteście prawdopodobnie jedną z 45 524 osób, które są zainteresowane projektem na facebooku. No właśnie „projektem”, ponieważ niestety jest to tylko prototyp. Jedyne co producent systematycznie wrzuca na fanpage to powtarzające się informacje:

„ELBOW IS A DESIGN CONCEPT. THERE IS NO PRODUCT YET AVAILABLE.
We are currently looking for engineering heads to help us make it happen.”

Oznacza to oczywiście, że jest to jedynie koncepcja i Elbow Cassette Player szuka inżynierów oraz osób, które są w stanie coś takiego stworzyć. Zastanawiające jest, że profil powstał 1 stycznia a sam prototyp produktu otrzymał w 2016 roku nagrodę na Industrial Design awards. Pytanie, które regularnie pojawia się w komentarzach brzmi: „Czy to w ogóle jest możliwe”? Wydaje mi się, że właśnie z tym obecnie zmaga się producent, a statystyki mówią same za siebie – chętnych na zakup nie brakuje.

źródło (elbow)