Instagram – nowa funkcja

instagram-nowa-funkcja

Jeszcze do niedawna nowe funkcjonalności Instagrama pojawiały się jak grzyby po deszczu. Teraz przyszedł czas na kolejną i tym razem dla odmiany Mark Zuckerberg wprowadza ją jako pierwszy.

Czy zgodzę się z tym, że jako pierwszy? No właśnie, ciężko uwierzyć ostatnio Instagramowi, że jest w jakimś rozwiązaniu pionierem. Wszystko rozpoczęło się gdy żółty duszek odrzucił propozycje sprzedaży swojego produktu za 3 biliony $ panu Zuckerbergowi. Od tamtego czasu, Insta bez żadnych skrupułów „rżnie” każdą funkcjonalność i to od A do Z.

Instagram

Teraz mamy do czynienia z dwuosobowym czatem LIVE. Czyli podczas relacji na żywo, będzie mogła do gospodarza dołączyć druga osoba. W takim przypadku ekran podzieli się na pół i widzowie będą mogli śledzić parę. Bardzo ciekawe rozwiązanie, które na pewno przyda się podczas wywiadów czy coachingowych szkoleń. Cała funkcjonalność jest na razie w fazie testów.

Osobiście jestem ogromnym fanem i zwolennikiem Snapchata, z którego zresztą korzystam każdego dnia. Fenomen 10 sekundowych materiałów wideo pochłonął mnie w całości a gdy dodane zostały Stories to nic więcej do szczęścia nie potrzebowałem. Instagram natomiast zawsze uważałem jako medium gdzie można ładować wyszukane fotki. Czysty, ładny, przejrzysty a do tego prosty i intuicyjny. Trochę posmutniałem, gdy dodane zostały wszystkie „bajery” znane z konkurencyjnych rozwiązań. No ale cóż, prawo rynku. Przypomnijcie mi o tym artykule jak zobaczycie, że nagle zacząłem namiętnie korzystać z Insta – Stories.

źródło (instagram)
(Snapchat: kondzio929)