Najpopularniejsze piwa w danym kraju – mapa

Smakosze i wykwintni degustatorzy po przeczytaniu tego artykułu mogą się delikatnie zasmucić, ponieważ piwa, które pojawiły się na tej mapie, to w większości, delikatnie mówiąc – średniej klasy trunki.

Miałem okazję pracować kiedyś w klubie, który oferował 150 rodzajów piw. Epizod bardzo krótki, bo zastępowałem kolegę, a do tego moja znajomość browarów ogranicza się raczej do tych, które spotykam na półkach sklepowych. Sytuacja, która w tym miejscu po kilku godzinach nocnej zmiany zawsze doprowadzała pozostałych barmanów do szału, to pytanie lekko wstawionego klienta: „Witam, poproszę piwo”. To jest tak jakbyś wszedł do kwiaciarni i powiedział „Dzień dobry, ja po kwiatka”. Do tego dochodziła grupa, która zamawiała piwo z kategorii Harnaś. Oczywiście nie mam nic przeciwko, jeżeli ktoś lubi, ale w tym lokalu gospodarz dokładał wszelkich starań, żeby na półkach znajdowały się propozycje z całej Polski, nawet z mało znanych browarów. Także zrozumiecie mnie, jeżeli powiem, że po Harnasia to można sobie skoczyć do Żabki.

Najpopularniejsze piwa w danym kraju - mapa

Wracając do mapki – nie jest ona dla mnie zaskoczeniem. Dla was pewnie też nie, bo na przykład jeżeli mieliście okazję odwiedzić Grecję, to daję sobie rękę odciąć, że spotkaliście się z reklamą bądź banerem Mythosa. Nawet jeżeli wylądowaliście na jakieś malutkiej wysepce. Do tego nikogo nie powinno dziwić, że w Anglii króluje Carling, Irlandia to Guinness, a całe Stany Zjednoczone to Bud Light. Możliwe, że mieliście okazję natknąć się na reklamy tych trunków w internecie. Do dziś po sieci krążą filmiki promocyjne sprzed 10 lat, które wtedy były swego rodzaju viralami. 

Najpopularniejsze piwa w danym kraju - mapa

No i przyszedł czas na Polskę. Według rankingu to Tyskie jest numerem jeden. Poproszę teraz o chwilę ciszy i namysłu. W sumie znajdziemy go na półce każdego sklepu. Na stronie producenta można poszukać sobie dyskont w twojej okolicy, gdzie kupisz Tyskie. Tych punktów jest tyle, że wydaje mi się, że w promieniu 200 metrów od każdego domostwa jesteś w stanie dostać właśnie ten produkt. Z drugiej strony ukłony w stronę Kompani Piwowarskiej, bo jeżeli trafili na tę mapkę, to oznaczać może tylko bardzo dobrze działający marketing.

Najpopularniejsze piwa w danym kraju - mapa

A co wy o tym myślicie i jakie piwa według was powinny znaleźć się na liście?

Całą mapkę znajdziecie tutaj

źródło : (Polityka)

przeczytaj też
Śniadaniowe rytuały