Złote kule Hansa Memlinga w Gdańsku. O co chodzi?!

zlote-kule-hansa-memlinga-gdansku-o-chodzi

„Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, to dzieło wybitne, przewijające się od dawna w kulturze. Można je oglądać w Gdańsku podczas trwającego tam roku artysty. Tryptyk składa się z trzech niezależnych ram, które zostały poddane szczegółowej konserwacji. Dzięki temu możemy dzisiaj podziwiać obraz w całej okazałości.

„Sąd Ostateczny Hansa Memlinga, arcydzieło malarstwa niderlandzkiego znajdujące się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, w 2017 roku będzie motywem kilkudziesięciu wydarzeń artystycznych, kulturalnych i naukowych, które przygotowują instytucje kultury województwa pomorskiego, w tym Muzeum Narodowe w Gdańsku.”

Całe wydarzenie nie mogło obyć się bez akcji promocyjnej. Na plakatach widzimy główny element jaki stanowi złota kula. Umieszczono ją w znanych z miasta miejscach. Takich jak stadion piłkarski czy w otoczeniu żurawi.

Rok artysty jest też świetną okazją do poznania historii sztuki i obrazu. W cyklach wykładów w których możemy uczestniczyć, poznajemy m. in. jaka była idea powstawania obrazu oraz co na nim się znajduje.

Koniecznie odwiedźcie podczas wizyty w Trójmieście.

Krzysztof

redaktor naczelny