„To dla Ciebie Gianni, mój bracie” – Versace Wiosna/Lato 2018

dla-gianni-moj-bracie-versace-wiosnalato-2018

Na wiosnę i lato przyszłego roku, Donatella Versace postanowiła powrócić pamięcią do historii marki i jej tragicznie zmarłego brata – Gianniego. Kolekcja jest oszałamiająca! Taką Donatellę mocno kochamy.


Historia domu mody Versace sięga 1972 roku, kiedy to Gianni Versace przyleciał do Mediolanu. To w tamtym okresie, produkty z metka „made in Italy” zaczęły podbijać światowe rynki. Gianni stawiał w swoich kolekcjach na wyrazistość. Nigdy nie bał używać się ostrych kolorów i wzorów. Po tragicznej śmierci Versacego, biznes przejęła jego siostra Dontaella, która do dzisiaj dzierży posadę dyrektora kreatywnego i głównego projektanta wszystkich linii domu mody.

Na pokazie w Mediolanie nie zabrakło odniesień do historycznych projektów Gianniego Versace. Pełno było tutaj cętek, grafik, kolorów. Podczas pokazu można też było usłyszeć swoisty „manifest Versace”, w którym pełno było słów uznania dla twórczości brata Donatelli.

Podczas pokazu zobaczyliśmy takie modelki jak siostry Hadid – Gigi & Bellę, Kendall Jenner czy nasze polskie supermodelki Anję Rubik i Kasię Struss.

Największą niespodzianką było odtworzenie sceny ze słynnego pokazu mody Gianniego Versace w którym brały udział ówczesne topmodelki. I tak na wybiegu zobaczyliśmy muzy Gianniego – Claudię Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Helenę Christensen i byłą pierwszą damę Francji – Carlę Bruni. Wszystkie – tak jak wtedy – ubrane w złote lejące się sukienki. Dla nas to kolekcja roku o której na pewno będzie głośno!