Björk gościem 11. edycji Art & Fashion

Przed nami Open University 11. edycji Art & Fashion Forum (AFF). AFF to najbardziej innowacyjne w Polsce wydarzenie ze świata mody i sztuki o międzynarodowym zasięgu. Art & Fashion Forum, które od 11 lat organizuje Stary Browar w Poznaniu, powstało z inspiracji Grażyny Kulczyk.


Art & Fashion Forum, jest miejscem spotkań najbardziej kreatywnych umysłów ze świata mody, sztuki i nowych technologii. Tegorocznej edycji wydarzenia przyświeca hasło „AI – Cyber Creative”, a program jest wyjątkowo bogaty. Oprócz warsztatów New School, otwartych spotkań z ekspertami, wystawy oraz targów New Market by TUTU elementem 11. edycji AFF jest wystawa „Björk Digital”, której kulminacją będzie spotkanie z Awatarem Björk na żywo!

W tym roku w Starym Browarze zagości… Björk! „Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk przełamuje bariery, staramy się zawsze być o krok dalej i pokazywać to, co nieoczywiste” – mówi Joanna Tupalska ze Starego Browaru, główna organizatorka AFF. Dzięki najnowszej technologii, uczestnicy Open University – cyklu wykładów i paneli z ekspertami, będą mogli spotkać Björk zamkniętą w awatarowej cyberprzestrzeni. Artystka zostanie podłączona do czujników tak, aby awatar w pełni oddawał jej każdy, nawet najmniejszy ruch. Awatar Performance to dzieło sztuki, stworzone przez islandzką artystkę, pokazywane po raz pierwszy w Londynie. To ogromne, unikalne przedsięwzięcie, które Björk wykonuje niezwykle rzadko. Rozmowę z wizualną reprezentacją artystki poprowadzi podczas tegorocznego AFF Piotr Metz. W trakcie spotkania publiczność będzie miała możliwość uczestniczenia w dyskusji.

Osoby, które odwiedzą Stary Browar w dniach 20-21 października będą też mogły wziąć udział w otwartych wykładach i panelach czy trafić na Targi New Market organizowane z poznańskim concept store’m TUTU Polscy Projektanci, podczas których będzie można zrobić zakupy u blisko 20 wystawców. Open University i New Market, podobnie jak w latach poprzednich, będą otwarte dla publiczności.

Hasło przewodnie: AI – Cyber Creative

Motywem przewodnim, który będzie towarzyszył eksperckim seminariom, kreatywnym warsztatom i spotkaniom z ikonami świata mody, sztuki i technologii jest hasło „AI – Cyber Creative”. Pomysłodawcą tegorocznej idei przewodniej i dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest już po raz trzeci W P Onak, Art & Creative Director, multidyscyplinarny artysta, twórca agencji kreatywnej.

Art & Fashion Forum – inspiracja dla przyszłych kreatorów świata

 

Inspiratorką Art & Fashion Forum jest Grażyna Kulczyk, twórczyni Starego Browaru, pasjonatka biznesowych innowacji oraz sztuki, właścicielka jednej z największych europejskich kolekcji, zaangażowana obecnie w budowę wyjątkowego Muzeum sztuki współczesnej w szwajcarskim Susch. Zgodnie z jej założeniem, misją Art & Fashion Forum od samego początku jest przede wszystkim inspirowanie i edukowanie młodych talentów, ludzi, którzy pragną się rozwijać i odnosić kreatywne sukcesy.

Każda kolejna edycja Art & Fashion Forum to ogromne wyzwanie. To wydarzenie dla tych, którzy chcą do świata wnieść coś nowego, mają w sobie młodzieńczy impuls, bezczelność, świeżość, przygodę. Nie podążają za trendami, ale mają odwagę, talent i pracowitość, by tworzyć coś własnego, bez oglądania się na wzorce. Chcemy tu, w Poznaniu, w Starym Browarze, wciąż inspirować tych młodych twórców i proponować im program na najwyższym światowym poziomie. Zasadą jest, że kreujemy, nie odtwarzamy dyskusję, sięgamy po najbardziej nowatorskie tematy i wybitnych mentorów. Technologia, tak mocno wpływająca dziś zarówno na modę, jak i sztukę, w sposób naturalny przewija się od kilku lat. W tym roku idziemy o krok dalej – sztuczna inteligencja to zupełnie nowy poziom bytu, niosący tyleż ogromnych możliwości, co zagrożeń. Większa wolność wyboru, demokratyzacja dostępu do informacji czy nowe środki wyrazu, a z drugiej strony – odwieczne pytanie, czy zdołamy kontrolować technologię na tyle, by cały czas służyła człowiekowi zamiast mu zagrozić… Wierzę, że po raz kolejny perspektywa, którą daje Art & Fashion Forum – czerpania z tego, co nowe i nieznane – umożliwi osiąganie wielkich rzeczy. Cieszę się także, że po raz kolejny częścią Forum jest wyjątkowa kobieta, wizjonerka – mówi Grażyna Kulczyk.