fot. materiały prasowe

„Światłoczuli” – wyjątkowa wystawa w świetle dnia

Wystawa Światłoczuli Weroniki Kosińskiej portretuje dziewięcioro artystów ze świata aktorskiego i muzycznego w nietypowych odsłonach – bliskich im, a zarazem ukazujących ich z nieznanej strony.

Motywem przewodnim wystawy jest światło dzienne – kapryśne i skrywające w sobie wszystkie żywioły. Potrafi ono wywołać każdą fotografowaną postać na wiele sposobów i ukazać ją w całkiem nowym świetle, pozbawionym błysku fleszy.​

W świetle dziennym wystąpili: Agata Buzek, Anna Cieślak, Małgorzata Foremniak, Mela Koteluk, Joanna Kulig, Agnieszka Podsiadlik, Natalia Przybysz, Marcel Borowiec, Mateusz Kościukiewicz.

Skąd wzięłaś inspirację do wykorzystania światła jako motywu przewodniego wystawy?

Weronika Kosińska: Światło dziennie pojawiło mi się jako kontra do błysku fleszy, które mniej lub bardziej na co dzień towarzyszą uczestnikom projektu. Jest ono poza tym niezwykle atrakcyjne dla mnie jako fotografa, skrywa w sobie wszystkie żywioły, no i bywa kapryśne, co czyni zabawę jeszcze przyjemniejszą.

Fotografia portretowa jest Twoją ulubioną?

Weronika Kosińska: Na co dzień zajmuję się modą i beauty, ale portret pociąga mnie bardzo ze względu na bliskość ludzkich oczu. W spojrzeniu potrafią się kryć niezwykłe rzeczy.

Co to znaczy „dobry portret”?

Weronika Kosińska: Dla mnie dobry portret to taki, który zatrzymuje kogoś na tę chwilę dłużej i wciąga w swój świat.

Czy zdjęcie osoby to próba przekazania emocji?

Weronika Kosińska: To chyba zależy od konkretnego zamysłu. Staram się zatrzymywać piękno, które wcześniej w jakiś sposób współstworzyłam. Nie próbuję raczej przekazać żadnych konkretnych emocji ani nakierowywać na nie odbiorcy. A jeśli fotografia wzbudzi emocje, to wspaniale.​

Zdjęcia: Weronika Kosińska
Stylizacje: Kamila Picz
Makijaże: Izabela Szelągowska & Aga Brudny
Fryzury: Patryk Nadolny
Kolaże i ilustracje: Agnieszka Stopyra

Wystawa ŚWIATŁOCZULI zagości w galerii Rabbithole art room i H15 przy ul. Poznańskiej 15 w Warszawie, gdzie będzie można ją oglądać od 24 października do 6 listopada 2017 roku.

Sponsorzy: artego, Dermika
Partnerzy: Fine Art Foto, Ilford, Vitkac, Rabbithole art room, H15, Campari
Patroni medialni: Viva!, LaMode.info, wizaz.pl, LAVIE, Miasto Kobiet, OCZY.MAG, Anywhere.pl