Fit przekąska może tuczyć, czyli kalorie pod lupą!

fit-przekaska-moze-tuczyc

Istnieją miliony inspirujących serwisów, blogów, vlogów i kont na Instagramie, które nawiązują do modnej w ostatnim czasie filozofii bycia „fit” i propagują zdrowy tryb życia, regularne ćwiczenia oraz racjonalne żywienie.  Jednak ta dziewczyna w niebywały sposób otwiera ludziom oczy na temat „zdrowego odżywiania”.


Każdy z nas zna chociażby jedną osobę, która twierdzi, że zdrowo się odżywia i nadal nie może zgubić kilku nadprogramowych kilogramów. Według wielu lekarzy taka sytuacja powiązana jest z genetycznymi i biologicznymi uwarunkowaniami, przewlekłymi chorobami, spowolnionym metabolizmem, siedzącym trybem życia i niewystarczającą ilością ruchu czy zaburzeniami psychoemocjonalnymi.

Lecz co w sytuacji, gdy nie chorujemy, dużo ćwiczymy i „zdrowo” się odżywiamy? Szkopuł jak zwykle tkwi w szczegółach i może tkwić w zupełnie prozaicznej sprawie. Wiele osób niestety wychodzi z założenia, że „skoro coś jest zdrowe, to zjem więcej, nic się nie stanie”. Nie do końca tak jest, bo „fit przekąski” w większych ilościach potrafią być bardzo kaloryczne i śmiało mogą przewyższać wartościami hojnie oblany czekoladą batonik, dużą porcję frytek czy solidnego hamburgera.

Pozornie zdrowym produktom postanowiła przyjrzeć się brytyjska blogerka, zajmująca się fitnessem, Lucy Mountain. 25-letnia influencerka z Londynu na swoim profilu na Instagramie porównuje kaloryczność dań pozornie uchodzących za dietetyczne z klasycznym fast foodem i nie tylko. Co z tego wynika?

Zdrowe ≠ niskokaloryczne!

Prosty przykład: garść migdałów może kalorycznością równać się z garścią landrynek, a gorzka czekolada potrafi przewyższać w kaloriach swoją delikatniejszą koleżankę, czekoladę mleczną. A takich przykładów jest więcej. Wiele z nich znajdziecie na www.thefashionfitnessfoodie.com.

Zatem co wybrać? Wybór należy tylko i wyłącznie do Was. Najważniejsze, by był to po prostu świadomy wybór 🙂

Lucy Mountain - porównanie produktów
Lucy Mountain – porównanie
Lucy Mountain - fit vs "fit"
Lucy Mountain – porównanie
Lucy Mountain – porównanie
Lucy Mountain - fast food vs "fit"
Lucy Mountain – porównanie
Lucy Mountain - fast food vs "fit"
Lucy Mountain – porównanie
Lucy Mountain
Lucy Mountain