Kris Van Assche kończy współpracę z Dior Homme

To koniec współpracy Krisa Van Assche’a z męskim działem domu mody Dior. według nieoficjalnych informacji zastąpi go Kim Jones, który ogłosił niedawno, że kończy pracę dla Louis Vuitton.

To już trzecia poważna zmiana na stanowisku dyrektora kreatywnego dużego domu mody. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że z kierowania i pracami nad nowymi kolekcjami rezygnuje Guillaume Henry dla Ninny Ricci i wspomniany Kim Jones dla Louis Vuitton.

Kris łączył w swojej estetyce ulicy z modą typowo wybiegową. Jego dobitnym znakiem na marce Dior Homme, będzie dobór twarzy do kampanii reklamowych. W ciągu jedenastu lat kierowania męskim Diorem, na billboardach widzieliśmy m. in. Boy Gorgea, Roberta Pattinsona czy A$AP Rocky’ego.

Jak komentuje sprawę „matka korporacja” – LVMH, dla Van Assche’a jest już przygotowane nowe stanowisko w innym domu mody. Poniżej możecie zobaczyć jeden z ostatnich pokazów przygotowanych przez byłego już dyrektora kreatywnego domu mody Dior Homme. Nową kolekcję spod ręki Kima Jonesa zobaczymy w czerwcu tego roku.