Najnowsze wiosenne trendy w modzie

najnowsze-wiosenne-trendy-w-modzie

W warszawskiej Galerii Mokotów, odbyło się sześć pokazów mody. Goście strefy The Designer Gallery oglądali i oceniali propozycje z nowych kolekcji uznanych zagranicznych marek oraz najlepszych polskich projektantów – i to w niecodziennej oprawie! Inspiracje prosto z butików strefy The Designer Gallery zaprezentowane zostały podczas otwartych pokazów mody.

La Mania – fot. Anna Pabijańczyk

W trakcie pokazów prezentowano stylizacje z kolekcji Roberta Kupisza, La Manii, Bohoboco i Bizuu oraz zagranicznych marek – Pinko i LiuJo. Od casualowych propozycji, przez zwiewne letnie sukienki po eleganckie kreacje – sobotnie wydarzenie stanowiło unikalną podróż po najnowszych trendach na sezon Wiosna / Lato 2018. Niecodzienna formuła otwartego pokazu mody to ukłon w stronę gości Galerii Mokotów i samej strefy The Designer Gallery, dla których moda to więcej niż zakupy. Stylizacje prezentowane przez modelki można znaleźć w butikach znajdujących się w przestrzeni, która na kilka godzin zamieniła się w wybieg wypełniony modowymi inspiracjami.

Pokazy mody zostały przygotowane we współpracy z Kasia Sokołowską, która jest również Dyrektorem Artystycznym strefy The Designer Gallery.

Nowe kolekcje oglądamy zwykle w witrynach i we wnętrzach butików. A tym razem możemy podziwiać pokazy z profesjonalnymi modelkami, z profesjonalną aranżacją, muzyką, dźwiękiem. Obserwuję, że ludzie trochę nieśmiało podchodzą do mody – kojarzy się ona z czymś wysublimowanym, prestiżowym i często potrafi onieśmielić. Takie akcje – pokazy mody w galerii handlowej –  pokazują, że moda jest dla każdego, że każdy może konsumować modę, bawić się nią i do tego zachęcamy. Pokazy mody mogą inspirować do własnych poszukiwań – Adam Chowański, stylista współpracujący z Galerią Mokotów.

Krzysztof

redaktor naczelny