Michał Gromada Wernisaż „Moja kobiecość”

michal-gromada-wernisaz-moja-kobiecosc

Różnorodność i prostota. Te dwa słowa cechują fotografie Gromady, które zostaną pokazane podczas wystawy. Różnorodność, gdyż pojęcie kobiecości jest tak szerokie, że nie da się go ująć w jednej formie. Prostota, bo zdjęcia są pozbawione fotograficznych sztuczek i urozmaiceń. Wtedy jeszcze lepiej i pełniej widać na zdjęciach to, co jest najpiękniejsze – człowieka. 

Ekspozycja fotografii jest połączona z cytatami zaczynającymi się od słów Kobiecość to dla mnie…, a zdanie dokończyły bohaterki wystawy. 

Całość składa się na jeden portret kobiecości. Szeroki, ale zapewne niepełny, gdyż jak zauważają twórcy, to pojęcie ma nieograniczone możliwości jego definiowania i dla każdej kobiety kobiecość oznacza coś innego. Jednak jest to obraz ważny i wiarygodny, ponieważ jest o kobietach i został pokazany przez kobiety. 

Bohaterkami fotografii są: 

Barbara Kurdej-Szatan, Daria Widawska, Anna Karczmarczyk, Katarzyna Dąbrowska, Monika Lewczuk, Marta Manowska, Agnieszka Kawiorska, Paulina Gałązka, Agnieszka Mrozińska, Eliza Rycembel, Anna Próchniak, Monika Mrozowska, Katarzyna Ucherska, Joanna Osyda, Maria Pawłowska, Anna Matysiak, Dorota Osińska, Aleksandra Radwan, Kamila Kamińska, Dominika Kryszczyńska, Sandra Staniszewska, Malwina Bielicka, Julia Konarska, Nicole Bogdanowicz, Zofia Domalik, Sylwia Przetak, Barbara Garstka, Weronika Jaskółka, Carmell.

Michał Gromada (ur. 1995) – fotograf młodego pokolenia, wykonujący głównie zdjęcia portretowe, a także modowe. Cieszy się zaufaniem artystów oraz modelek i modeli, z którymi najczęściej współpracuje, realizując wiele różnorodnych projektów. W swojej pracy stawia na prostotę i stara się jak najlepiej odzwierciedlić to, co widzi ludzkie oko.

Stowarzyszenie Youth Human Impact – organizacja, która od 3 lat działa w branży eventowej oraz artystycznej. Jej celem jest integracja ludzi w różnym wieku poprzez organizowanie projektów edukacyjnych oraz artystycznych. Do jego dorobku zaliczają się również m.in. warsztaty, happeningi pro społeczne oraz wydarzenia kulturowe.