Kupujesz sneakersy? To musisz wiedzieć!

kupujesz-sneakersy-to-musisz-wiedziec

Sneakersy stały się zjawiskiem międzynarodowym w 1924 roku. To właśnie wtedy człowiek imieniem Adi Dassler stworzył buty, które nazwał po sobie: Adidas. Od tej pory ten typ obuwia uwielbiany jest przez wszystkich, a przez niektórych wręcz kolekcjonowany. No właśnie, a czy znasz te fakty na ich temat? Zobacz, nasze mini kompendium wiedzy
o sneakresach!

Założyciele marek Puma i Adidas to bracia

Początkowo pracowali razem w fabryce butów o nazwie Dassler Brothers, która potem przekształciła się w markę Adidas. Po wielu latach i rodzinnych sporach, bracia postanowili się jednak rozejść. Jeden z nich samodzielnie prowadził markę Adidas, zaś drugi założył markę Puma. Słynne powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach znalazło swoje odzwierciedlenie w dwóch największych sportowych markach.

Zaginione Nike

27 maja 1990 roku ogromna dostawa Nike zginęła raz ze statkiem na morzu. W jednym z najdziwniejszych wypadków morskich w historii, 80 000 par Nike zaginęło na Oceanie Spokojnym w drodze z Korei Południowej do Stanów Zjednoczonych.

Matematyczna cena New Balance

Jeśli chcesz poznać cenę butów New Balance musisz przypomnieć sobie lekcje matematyki. Dzieląc numer modelu przez 10, możesz określić przybliżoną cenę detaliczną w dolarach amerykańskich, np. model NB574 = 57,40 USD. Jest jednak mało ale! Takiego działania nie przeprowadzimy, jeśli chodzi o model 320.

Lekcja anatomii z marką Nike

Konstrukcja butów Nike Air Max 95 oparta jest na budowie ludzkiego ciała. Podeszwa reprezentuje kręgosłup, cholewki mięśnie, szlufki na sznurowadła to żebra, a siatka to nic innego jak skóra.

Rhebok, czyli gazela

Nazwa marki Reebok pochodzi od afrykańskiej gazeli zwanej rhebokiem.