Magdalena Danaj – „Miasto i dziewczyna” Najbardziej kolorowa wystawa ozdobi ściany gdańskiej kantyny

magdalena-danaj-miasto-i-dziewczyna-najbardziej-kolorowa-wystawa-ozdobi-sciany-gdanskiej-kantyny

Teraz czas na to by jeszcze bardziej podkreślić życie artystyczne w kantynach AIOLI – w związku z czym powstał cykl ART FRIENDLY. Projekt ma na celu promocję młodych artystów z różnych sektorów takich jak malarstwo, fotografia, grafika i rzeźbiarstwo. We wszystkich lokalach AIOLI, niezależnie od lokalizacji chcemy spajać środowiska artystyczne, ale też angażować młodych ludzi w życie kulturalne. AIOLI to nie tylko restauracja – to również platforma do promocji młodego artyzmu w każdym wydaniu. Co więcej – każda z wystaw będzie miała swój tour po wszystkich AIOLI – tym samym prace artystów będzie można zobaczyć w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. ART Friendly to nieodzowny element życia kantyny, to połączenie opcji spędzania czasu z muzyką i sztuką. Organizowane przez nas wydarzenia są w pełni bezpłatne i otwarte dla wszystkich, którzy pragną egzystować w środowisku artystycznym.

Magda Danaj – zorientowana na tekst rysowniczka i ilustratorka. Autorka Porysunków, które powstają w jej głowie już od ponad dziesięciu lat. Twórczyni krótkich form internetowych, komiksowych, autorka okładek do książek, płyt, plakatów, autorskich kalendarzy i itd. Współpracowała z wieloma markami, instytucjami, portalami i magazynami, o większości już nawet nie pamięta. Lubi to, co robi i nie robi tego, czego nie lubi.

„Miasto i dziewczyna” to głównie wystawa jej najnowszych prac oraz krótki wybór prac z całości twórczości. Podczas wernisażu 19 sierpnia Gości AIOLI będą mieli okazję spotkać się z artystką. ART Friendly to projekt, który nabiera rozpędu o wszystkich dodatkowych inicjatywach wzbogacających naszą kampanię. Zachęcamy do stałego śledzenia kanałów AIOLI (Facebook / Instagram) gdzie będziecie mogli znaleźć najważniejsze informacje.