Rosenthal x Versace Wystawa w Domu Mody Klif

rosenthal-x-versace-wystawa-w-domu-mody-klif

Wystawa zaprezentowana w przestrzeni Domu Mody Klif stanowi podsumowanie 25-letniej współpracy marki Rosenthal z Atelier Versace. Połączenie niemal barokowego, bogatego stylu rodzeństwa włoskich projektantów z delikatną, klasyczną porcelaną okazało się być mariażem doskonałym, który zinterpretował sztukę na nowo.

Wystawa składa się z kolekcji porcelany udekorowanej charakterystycznymi zdobieniami domu mody Versace. Zdobienia zostały zaprojektowane przez samego Gianniego Versace i jego siostrę Donatellę, która do kolekcji wprowadziła subtelniejsze motywy kwiatów i uprościła detale. Oprócz sztuki użytkowej, goście będą mieli szansę zapoznać się z archiwalnymi przedmiotami z kolekcji Versace Vintage. Jednym z elementów linii jest kultowa już suknia z linii „Jungle”, która w 2000 roku zapewniła piosenkarce Jennifer Lopez tytuł najoryginalniej ubranej gwiazdy podczas rozdania nagród Grammy.

Wystawa z okazji jubileuszu współpracy manufaktury Rosenthal z włoskim duetem projektantów jest kolejnym wydarzeniem wprowadzającym design i modę w mniej oczywistym ujęciu do przestrzeni Domu Mody Klif.

Galerie handlowe nie są już tylko miejscem zakupów, ale także miejscem wyjątkowych doświadczeń estetycznych. Dlatego przenosząc światowe trendy, zgodnie z którymi tworzona jest w centrach przestrzeń dla sztuki i wyższych emocji, Dom Mody Klif pragnie przybliżyć swoim gościom świat sztuki polskich i zagranicznych artystów.

Kolekcję można oglądać w Domu Mody Klif do 2 września.

Redakcja