Gervasoni – mahoń, rzeźba i lekkość

Nowości marki Gervasoni zaprojektowane zostały przez Paole Navone. W charakterystyczny dla siebie sposób łączą estetyczne odniesienia do różnych kultur. Odnajdziemy je w sofach i fotelach, które są głównymi tegorocznymi nowościami. Bardzo oryginalnie prezentują również się stoły i stoliki boczne w intrygujących rzeźbiarskich formach.

Wśród nowości największą uwagę przyciąga Fotel Carve 07. Mebel wykonany jest ręcznie w całości z mahoniu barwionego na czarno i kojarzy się z plemienną rzeźbą. Nieregularne oparcie posiada prześwity, które nadają fotelowi lekkości. Nadzwyczaj oryginalnie prezentują się nowe stoły i stoliki Moon. Ich masywne, ceramiczne podstawy mają kształt amfor. Jednak najbardziej intryguje sensoryczna tekstura, przypominająca powierzchnię księżyca. Uzyskano ją dzięki specjalnemu procesowi ręcznego wykończenia.

fot. materiały prasowe

Dla kontrastu cienki blat dostępny jest w bielonym dębie, marmurze i odlewanym aluminium. Do wypoczynku zaprasza nowa sofa i fotel More. Stylizowane na retro meble posiadają charakterystyczne przeszycia na krawędziach. Dla przeciwwagi nowa sofa Mik jest neutralnie prosta. Pasują do niej najnowsze stoliki kawowe i regały Cross, które w całości wykonane ze stalowej siatki w modnym miedzianym wykończeniu. Natomiast kolekcja regałów, szafek i komód Brick zyskała nowy, zaskakujący wygląd. Na drzwiach pojawiło się lustro z krawędzią ozdobioną piaskowanym graficznym wzorem, który daje efekt szronu. Markę Gervasoni oferuje www.mood-design.pl 

fot. materiały prasowe