fbpx

18. urodziny Wizaż.pl

Wielu z nas obserwowało rozwój Wizaż.pl przez te wszystkie lata i zapewne pamięta jeszcze czasy jego raczkowania. Portal na naszych oczach przerodził się w opiniotwórczą platformę posiadającą aktywne forum angażujące tysiące użytkowniczek.

Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody „Ambasadorka Piękna”, które powędrowały w ręce wpływowych w polskim świecie beauty kobiet znanych z wyjątkowego stylu. Julia Wieniawa, ikona młodego polskiego pokolenia zdobyła statuetkę za promowanie nowych trendów urodowych, Marcelina Zawadzka nagrodę otrzymała za naturalność, Małgorzatę Rozenek-Majdan doceniono za metamorfozę 18-lecia, Grażynę Torbicką za ponadprzeciętną klasę, która stała się ponadczasowa, a Agnieszkę Woźniak-Starak za umiejętność dopasowania trendów do osobowości. Nagrody powędrowały także do marek kosmetycznych, a gala zwieńczona została koncertem Marty Gałuszewskiej i wyjątkowym show.

Wizaż.pl zaprezentował w nim największe trendy makijażowe z ostatnich 18 lat, przedstawione chronologicznie. Prezentacja została dopełniona pokazem, podczas którego można było zobaczyć grupy taneczne, modelki prezentujące największe trendy makijażowe i modowe w konkretnych okresach, a nawet motocykle! A to wszystko przy akompaniamencie najbardziej znanych hitów ostatnich 18 lat. Pojawiły się lata 00’, inspiracje ikonami popkultury takimi jak Britney Spears, Christina Aguilera czy Jennifer Lopez, późniejsza fascynacja rockową i grunge’ową estetyką przy mocnych brzmieniach, a następnie siostrami Kardashian, które bezapelacyjnie miały ogromny wpływ na kreowanie nowego wizerunku kobiety w mediach, a przede wszystkim na świat makijażu i sposób jego wykonywania.

fot. Dariusz Gałązka, Michał Baranowski, Mieszko Piętka/AKPA/

Każda kobieta, która w swoim życiu przeszła przez te okresy fascynacji modą i makijażem mogła poczuć się jak w wehikule czasu. Bo przecież każdy pamięta cienkie brwi, błękitne powieki i lepki błyszczyk na ustach z lat ’00 albo mocne smokey eye, które królowało wśród makijażowych trendów kilka lat później. Ikony piękna ewoluowały, a sposób malowania zmieniał się dość szybko. Patrząc na obecny rozwój branży beauty i tak liczne trendy możemy przypuszczać, że za kolejne 18 lat będzie można mówić o jeszcze większej ilości kultowych makijaży.

Można powiedzieć, że w dużym stopniu to Wizażowi zawdzięczamy tak ogromne zainteresowanie tą dziedziną w Polsce. Stworzona tam została niezwykła społeczność, która wspiera się nawzajem i poleca nowe i wyjątkowe produkty, sposoby na pielęgnację i podkreślenie urody. A wczorajszy event tylko potwierdził fakt, jak wiele młodych kobiet stara się wzbogacić tą branżę swoją twórczością – na wydarzeniu nie brakowało influencerek będących w dzisiejszym internetowym świecie wiodącą inspiracją dla osób zainteresowanych makijażem.

fot. Dariusz Gałązka, Michał Baranowski, Mieszko Piętka/AKPA/

Życzymy Wizażowi kolejnych lat pełnych sukcesu i tak prężnego rozwoju i kolejnych takich imprez oraz powodów do świętowania!

przeczytaj też
Majorka