Chic Chiq – maseczki z ajurwedą

CHIC CHIQ to linia ekskluzywnych kosmetyków naturalnych inspirowanych Ajurwedą, której historia rozpoczęła się w 2011 roku w Hong Kongu. Podróże po Azji, poznawanie zróżnicowanych kultur, tradycji postrzegania zagadnienia piękna, urody i dbania o nią zainspirowały właścicieli do przeniesienia pięciotysięcznej filozofii świata Ajurwedy na grunt europejski.

Zafascynowanie filozofią Ajurwedy w zakresie pielęgnacji skóry, włosów oraz zdrowia, 
a także osobistych doświadczeń, stały się inspiracją do stworzenia serii naturalnych maseczek. Maski do twarzy są kluczowym elementem Ajurwedy i jednym z najstarszych kosmetyków na świecie.

„Podczas zagłębiania się w ogrom zagadnień, zrozumieliśmy, że pomimo Ajurweda i jej filozofia ma naprawdę bardzo dużo do zaoferowania. Jej rozwiązania nie zawsze są łatwo dostępne dla wszystkich. Wymagają konkretnych składników i cierpliwości podczas wykonywania własnych, domowych receptur.”  – Patrycja Rotithor, właścicielka marki.

Naturalne kosmetyki CHIC CHIQ tworzone są w oparciu o trzy podstawowe zasady Ajurwedy: oczyszczenie, odżywienie i nawilżenie. Produkty dostarczają wszystkiego, czego skóra potrzebuje: wydobywają wewnętrzny blask, nawilżają, odżywiają i oczyszczają. Składniki są bezpieczne, naturalne i uważnie wyselekcjonowane. Od białej kurkumy, która zbierana jest wyłącznie raz do roku w Himalajach, poprzez płatki róż zbierane z bułgarskich pól, po odżywcze algi z głębin mórz i oceanów całego świata.

Całość jest pięknie zapakowana w minimalistycznych, eleganckich i przyjaznych środowisku bambusowych opakowaniach.

„Każdy sam może stworzyć efektywną maseczkę do twarzy dopasowaną do każdej cery, używając bezpiecznych i naturalnych składników. Nakładanie masek do twarzy stało się moim osobistym rytuałem, który dał mi czas na refleksję, relaks i oczywiście dogodzenie mojej skórze. To dało początek inspirowanej Ajurwedą, lifestyle’owej marce kosmetyków CHIC CHIQ.”  – Patrycja Rotithor, właścicielka marki.

Linia CHIC CHIQ

  • à la Rose – Odmładzająca i upiększająca maseczka zawierająca płatki róży oraz olej jojoba, nadająca skórze zdrowy blask,
  • de la Mer – Nawilżająca i odżywcza maseczka z algami Spirulina i trawą cytrynową, która orzeźwi zmęczoną skórę,
  • la Noce – Nowoczesna wersja klasycznej Indyjskiej maseczki Haldi, używanej przed ceremonią zaślubin w Indiach. Maseczka odżywia, rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry jednocześnie oczyszczając i dogłębnie ją nawilżając,
  • Chocolat – Oczyszczająca maseczka do twarzy w proszku z prawdziwą czekoladą, glinką fulerską oraz szczyptą lukrecji dla wyrównania kolorytu skóry i zwalczenia niedoskonałości,
  • Soirée – Kojąca i tonizująca maseczka z płatkami bławatka, dla odświeżenia skóry przed wieczornym wyjściem.

Filozofia CHIC CHIQ zakłada znalezienie 15 minut w ciągu dnia tylko dla siebie, na swój rytuał piękna i celebrowanie czasu. Kosmetyki CHIC CHIQ są tworzone właśnie po to, by zatopić się w slowbeauty, dzielić zdrowiem, mądrością piękna oraz wspaniałą podróżą, która nieustannie trwa. A to wszystko zgodnie z Ajurwedyjską filozofią przeniesioną do naszych czasów.