Komfort = lenistwo? Dom według Leroy Merlin

W sali wystawowej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej  została przedstawiona najnowsza kolekcja jesień-zima 18/19 Leroy Merlin, która jest już dostępna w sklepach. Wszystko odbyło się w uroczym klimacie. Wiszące poduszki, wszędzie porozstawiane doniczki, od razu na wejściu ustawiona kompozycja z próbek podłóg, sztucznych futer, dywanów, oświetlenie z ozdobnych żarówek. Ogrom sali zmieniony został w bardzo przytulne wnętrze. O nasze podniebienia zadbali Sokowirówka food truck i Catering Kregliccy.

Tradycja ponad wszystko

Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez Joannę Łozińską – PR Leroy Merlin ds. produktu oraz Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej – dr hab. inż arch. Jana Słyka. Zaczęliśmy od prezentacji Michała Kusia – Jak żyją Polacy? Całość oparta była na statystykach ze stycznia 2018 oraz porównaniu: dom a mieszkanie. Oczywiście, większość stanowią mieszkania, jednak dużo osób decyduje się na dom i to budowany od podstaw, myśląc o nim jako o miejscu na wieki. Okazuje się, że jako Polacy, na tle innych narodów Europy, które cały czas zmieniają miejsce zamieszkania, jesteśmy mało mobilni. Bardziej tradycjonalistyczni.

fot. materiały prasowe

Komfort = lenistwo?

Następnie zajęliśmy się kwestią komfortu – prezentacja Macieja Frąckowiaka. Ciekawa, lekka, prowadzona w zabawny sposób i włączająca do niej publikę. W prezentacji zobaczyliśmy mieszkanie Pana Macieja na przykładzie którego omówił słowo „komfort” od podstaw, zaczynając od definicji słownikowej, poprzez bieg historii rozumienia komfortu, a kończąc to tym,  jak naprawdę wyglada komfort, jakie warunki musi spełniać obecnie mieszkanie, by nazwać je komfortowym. Podobał mi się fragment o Milenialsach, którzy komfortu nie kojarzą już z ogromną kanapą, na której siadasz, zapadając się w skórzane poduchy i palisz cygaro. Dla nich komfort nie jest lenistwem na wysokim poziomie. To oni stworzyli nową definicję mieszkania komfortowo: „Żyć w miejscu oswojonym, gdzie czujemy się dobrze i mamy szansę na rozwój.” To właśnie ekologiczny, energooszczędny rozwój w zgodzie z naturą naszych czasów był tematem dnia.

przeczytaj też
Co rok 2018 mówi o nas – Polakach?