Dorota Goldpoint – Moda z miłości do piękna

Dorota Goldpoint. Polska projektantka obecna na rynku od czterech lat. W niezwykły sposób zamieniła swój gabinet lekarski na pracownię artystyczną. Od nauki projektowania w Londynie, w krótkim czasie zdążyła przejść do fashion weeku w Moskwie. W swoich kolekcjach łączy powiew świeżości nadmorskiej miejscowości z nowoczesną elegancją. Najważniejsza jest dla niej kobieta i jej wygoda.

Marka jest obecna na rynku stosunkowo od niedawna. Założona przez Dorotę cztery lata temu, to kwintesencja jej miłości do piękna i pasji tworzenia. Łączy w sobie lekkość wręcz francuskiego szyku z wpływami nadmorskiej Juraty, którą projektantka uwielbia i z której czerpie inspiracje. To wyjątkowe połączenie idealnie współgra z szlachetnymi, naturalnymi tkaninami takimi jak: jedwab, wełna czy kaszmir.

Desire of Freedom

Podczas spotkania z projektantką, największą gwiazdą była ostatnia kolekcja. Desire of Freedom to połączenie szyku i elegancji ze swobodą. Ukłon w stronę wolności. Manifestacja ekspresji twórczej niebędąca przebraniem kobiety, lecz ubraniem dla niej.

Projekty Doroty dają bardzo dużo swobody. Mają być wygodne, klasyczne i łatwe w noszeniu. Maskują niedoskonałości, podkreślając zarazem atuty. W tym sezonie to połączenie ognistej czerwieni z militarną zielenią. Nie zabrakło jedwabnych garniturów, asymetrycznych spódnic czy zwiewnych sukni.

Akcesoria

W tym sezonie marka po raz pierwszy wypuściła również kolekcję torebek i pasków w kolorach militarnej zieleni, naturalnej skóry i eleganckiej czerni. Zgodnie z założeniem, dodatki, tak jak kolekcja, są szykowne, ale i przede wszystkim wygodne. Stworzone z myślą o kobiecie, dostosowane do jej potrzeb i dowolnego łączenia.

Obecnie Dorota pracuje już nad nową kolekcją, której wprost nie możemy się doczekać! W grę wchodzi również kilka innych projektów, jak kolekcja ślubna czy nowa seria akcesoriów. Do czasu premiery, projekty Doroty dostępne są na specjalne zamówienie. Po kreacje szyte na miarę zajrzyjcie na stronę projektantki lub jej salonu na Saskiej Kępie w Warszawie.