Ralph Lauren Wiosna/Lato 2019

ralph-lauren-wiosna-lato-2019

Ralph Lauren – jeden z nasłynniejszych amerykańskich projektantów. Tak, wiem, że większość kojarzy jego twórczość z masowo podrabianymi koszulkami polo, noszonych przez względnie posiadających klasę panów, ale nie bądźmy drobiazgowi. W świecie mody amerykańskiej jego miejsce jest ugruntowane jak Donatelli Versace w modzie włoskiej.

Pokaz najnowszej kolekcji na sezon wiosna/lato 2019 roku, odbył się we flagowym butku marki w Nowym Jorku. Przestronne wnętrza jak z amerykańskiego snu zaprosiły redaktorki modowe, gwiazdy kina i osobistości ze świata sztuki do obejrzenia letnich stylizacji projektanta.

Najnowsze propozycje Ralpha Laurena to dosyć odważny krok i zmiana podejścia do rynku modowego w kraju. Modelki przemierzające wnętrza butiku przy Madison Avenue, nie bały się kokietować z publicznością. Mimochodem kelnerzy w międzyczasie podawali gościom kawę, a całość wyglądała jak prawdziwa śmietanka towarzystwa modowego z Anną Wintour na czele.

Złoto, złoto i jeszcze raz złoto

Zaprezentowane 41 sylwetek stanowiło pełną, spójną kolekcję. Przebijały się w niej klasyczne cięcia połączone z nonszalanckimi dodatkami jak wielkie kolczyki czy tak modne w ubiegłym sezonie kuloty (rozszerzane spodnie, nazywane też spódnico-spodniami). W propozycjach wieczorowych mogliśmy zobaczyć bardzo dużo cekinów, prostych sukienek czy elegancję rodem z lat 30. ubiegłego wieku. Coś czuję, że na zbliżającej się gali Oscarów zobaczymy nie jeden z przedstawionych projektów.

Nie zabrakło też polskiego akcentu. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć Anię Rubik w efektownej złoto-cekinowej pelerynie.

Smacznego!