SOVL Wiosna/Lato 2019

sovl-wiosna-lato-2019

Marka SOVL z Małopolski, czyli duet mamy i córki, w swojej najnowszej kolekcji zabiera nas do Krakowa, w którym dziedzictwo kulturowe, jak sztuka, architektura, ale także moda, nie odbiega poziomem od innych europejskich miast.

W kampanii stworzono wizerunek nowoczesnej krakowianki – dziewczyny z artystyczną duszą i sentymentem do stylu retro. Autorki kolekcji kolejny raz wykorzystały polski len, łącząc klasyczne fasony z elementami awangardy.

Sesja zdjęciowa odbyła się w jednej z krakowskich kamienic na Starym Mieście. Balkon ze zdobioną balustradą, promienie słońca wpadające przez drewniane okna oraz dwuskrzydłowe, rzeźbione drzwi stały się idealnym tłem dla lnianych projektów.

Wśród nich znajdziecie „Nadwiślankę” idealną na spacery po bulwarach, „Kawiarenkę”, w której wypijecie kawę na mieście, czy sukienkę „Liryczną”, która swoją nazwę wzięła od… jednej z krakowskich ulic.

SOVL to marka bazująca na ekologicznych materiałach i polskiej produkcji. Odzież powstaje w gminie Andrychów, słynącej z tradycji krawieckich i włókienniczych. Zgodnie z ideą „zero waste” każda rzecz uszyta jest na zamówienie. Dodatkowo autorki proponują dodatki do włosów, by maksymalnie wykorzystać pozostające fragmenty materiałów.

Zdjęcia wykonała Patrycja Koczur.