Jarosław Ewert Wiosna-Lato 2019

jaroslaw-ewert-wiosna-lato-2019

Projektant od zawsze inspiracje czerpał z kultury, sztuki i historii, łącząc je z życiem codziennym. Tym razem zobaczyć możemy wyjęte niczym z scenerii „Przeminęło z wiatrem”, niemalże XIX-wieczne kreacje.

Delikatność pastelowych barw stanowi doskonałe dopełnienie różnorodności konstrukcyjnych form. Charakterystyczna dla projektanta mnogość detali została przełożona na kwiaty. Floralne wzory zobaczyliśmy na jedwabiach, koronkach, jak również w dodatkach we włosach modelek. Złożyły się one na elegancką, może z nieco orientalizującą we wzorach, całość ubraną w rękawiczki.

Do tego z pozoru kontrastujące, warstwy falban wraz z lejącymi formami sukienek. Prawdziwy ukłon w stronę niemalże dziewczęcej kobiecości. 

W kolekcji męskiej przeważały zwiewne oversive’owe koszule we wzory oraz lniane spodnie. Tkanina była przeniesiona z damskich sukienek, które idealnie współgrały z kobiecymi sylwetkami. Dopełnieniem stylizacji były kowbojskie sztyblety.

Ewert od kilku sezonów przekonuje nas, że ta wcale nie musi być nudna. Powoli odkrywa i prezentuje na nowo eteryczną część kobiecej natury. Nowa kolekcja prezentuje jej jakoby teatralne wydanie, co spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem, podczas jej premiery na krakowskim Fashion Square. Oprawa pokazu dopełniła całości, tworząc bajkę, historię opowiadaną sylwetkami, jedna po drugiej, w której modelki były laleczkami. 

Kamila