Błotna kąpiel dla odważnych. A dla reszty…

Picie wody podczas upałów to podstawa. Nie ma nic gorszego niż odwodnienie organizmu. Gdy panują wysokie temperatury należy zawsze mieć ze sobą butelkę wody mineralnej i wypijać jej minimum dwa litry w ciągu całej doby. Nieodpowiednie nawodnienie organizmu może prowadzić np. do omdlenia czy zasłabnięcia.

Pocenie się jest naturalnym procesem schładzania organizmu, jednak pozbawia organizm nie tylko wody, ale również soli mineralnych – takich jak sód czy potas – których brak może prowadzić do problemów z układem krwionośnym. Z tego powodu należy je uzupełniać podczas posiłków. 

Unikajmy kawy i alkoholu, które bardzo niekorzystnie wpływają na organizm podczas ciepłych dni.

Błotna kąpiel dla odważnych

Gorące dni to świetna okazja do skorzystania z wodnych akwenów. Niemniej jednak dla tych, którzy chcą w nietypowy sposób się ochłodzić, przeznaczone są kąpiele błotne. Dodatkowo taka kąpiel przyniesie nam nie tylko ochłodę, ale wpłynie na poprawę naszej skóry. Borowina zawarta w błocie powoduje poprawę kolorytu skóry, oczyszcza z toksyn i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Używaj wentylatorów w pomieszczeniach

Pozostając w domu, pamiętajmy o zamknięciu wszystkich okien i zasłonięciu rolet. Wietrzyć należy wieczorami i w nocy, gdy temperatura powietrza diametralnie spada.

Jeśli nie musimy wychodzić na zewnątrz, a doskwiera nam temperatura, jednym ze skutecznych sposobów będzie zaopatrzenie się w wentylator. Szwajcarska marka Stadler Form – w swojej ofercie posiada dwa nowe, unikatowe urządzenia, które przyniosą ulgę i odświeżenie – Peter oraz Tim.

Peter to wentylator kolumnowy, zapewniający przyjemny przepływ powietrza w pomieszczeniu. Posiada trzy zakresy prędkości pracy, a dzięki trybowi Naturalna Bryza, symuluje naturalne podmuchy wiatru. Elektroniczny timer pozwala na dostosowanie czasu, po jakim urządzenie samoczynnie się wyłączy. Ten elegancki, dostępny w czerni lub bieli, smukły wentylator świetnie sprawdzi się we wnętrzach, które mają swój charakter. Nie można koło niego przejść obojętnie. Wszystko dzięki oryginalnemu wzornictwu z którego znana jest marka Stadler Form. Jeśli chodzi o funkcjonalność, szwajcarscy inżynierowie w modelu Peter, postawili na prostotę i intuicyjną obsługę. Oprócz dotykowego panelu sterowania, urządzenie posiada w zestawie wygodny pilot umożliwiający sterowanie nim z odległości. Filtr wlotu powietrza możemy myć pod bieżącą wodą, co uchroni wnętrze wentylatora przed drobinkami kurzu, a jednocześnie zmniejszy choć  trochę ilość kurzu unoszącą się w powietrzu.

Natomiast Tim to prawdziwy sprzymierzeniec osób, które dużo podróżują i często pracują poza biurem. Wystarczy gniazdo USB w laptopie albo podłączenie go do dedykowanego gniazdka i już możemy korzystać z tego niewielkiego, ale wysokowydajnego wentylatora. Powerbank załączony do urządzenia pozwoli nam na podładowanie również innych urządzeń takich jak telefon czy tablet.

Tim wyposażony jest w bezstopniowe, płynne ustawanie prędkości co pozwala dostosować jego pracę do własnych potrzeb – od bardzo delikatnego podmuchu po bardzo silny wiatr. Konstrukcja wentylatora – obrotowy i jednocześnie pochylany pierścień wentylatora, pozwala na skierowanie strumienia powietrza pod każdym kątem. Urządzenie dostępne jest do wyboru w kolorze czarnym lub białym.

Marka Stadler Form posiada w swojej ofercie również inne modele wentylatorów, jak Q, Otto w bambusowej obudowie czy kultowa rodzina wentylatorów Charlie, wzorowanych na turbinie samolotu odrzutowego.

Postaw na naturalność

Podczas upałów zrezygnuj z wszelakich kosmetyków. Należy unikać perfum (szczególnie tych intensywnych i słodkich). Mocne zapachy przyciągają nie tylko owady, ale również źle wpływają na nasze samopoczucie. Duszące kosmetyki mogą też uczulać osoby w twoim otoczeniu. Ogranicz stosowanie wszelakich mocnych podkładów, a swój ulubiony krem trzymaj w lodówce.

Zeen Social Icons

More Stories
Tadeusz Rolke