Valentino Jesień-Zima 2019/2020

haute couture

To był bardzo wyjątkowy pokaz. Pierpaolo Piccioli na sezon jesień-zima w swojej kolekcji haute couture, proponuje nie tylko soczyste kolory i przepiękne suknie, ale coś więcej. To siła, którą zyskuje kobieta Valentino.

To już taka mała tradycja, że pokazy tego domu mody wzruszają. Tak było na ostatnim, kiedy Naomi Campbell wyszła w zjawiskowej czarnej sukni. Wszyscy płakali – dziennikarze, gwiazdy czy ekipa na backstage. Tym razem nie było inaczej. Podczas finału dykretor kreatywny marki, zaprosił na wybieg swoje współpracownice. To one stworzyły wizję projektanta krojąc, szyjąc i haftując misterne wzory na sukniach.

Na wybiegu oprócz modelek zobaczyliśmy niepodważalną ikonę mody – Lauren Hutton. W wieku 70 lat nadal zachwyca jak za młodu. Nic dziwnego, że zgodziła się wziąć udział w pokazie. Pierpaolo znany jest z tego, że na wybieg zaprasza kobiety o silnym charakterze i wyrażające kobiecość w każdej postaci.

Kolekcja haute couture to podróż po świecie. Widzimy tutaj elementy stroi ludowych jak olbrzymie czapki i kapelusze Majów czy miks i feria kolorów. Od stonowanych po bardzo soczyste zielenie czy pomarańcz, który stanie się jednym z gorętszych trendów nadchodzącego sezonu. Wąskie suknie ale i te w rozmiarze xl, zabawa fakturą i wzorami czy zwierzęce motywy. Ta mieszanka stworzyła kompletną kolekcję.