Igor Herbut „Ro”

Najnowsza piosenka promuje album "Chrust".

Igor Herbut nagrał nowy utwór Ro. To kolejny singiel zapowiadający nadchodzący album Chrust. Premiera płyty odbędzie się 8 maja. Pierwsza solowa płyta wokalisty LemON będzie bardzo osobistą, przekraczającą intymność produkcją wokalisty.

„Ro to drugi utwór zwiastujący mój solowy album ,,Chrust”. Nie będę o nim długo pisał. Wystarczy, że posłuchacie. Tak myślę… Najlepiej: kilka razy. Aż do momentu, gdy tekst i melodia zapiszą się w Waszych głowach i sercach i będziecie go śpiewać razem ze mną. Jestem przekonany, że wtedy każdy z Was odnajdzie w nim swój własny klucz interpretacji. Wydaje mi się, że ,,Ro” to jeden z tych utworów, które dla każdego są o czymś nieco innym.

Igor Herbut

Teledysk, w trybie wyjątkowym, bo przecież wszystko obecnie działa w trybie wyjątkowym stworzyliśmy z Magdą Górską, artystką, kolażystką, znaną w Polsce i za granicą pod pseudonimem @magda_americangangsta.

Chrust to pierwszy solowy album Igora Herbuta, piękny, dojrzały i bezwzględnie szczery. Artysta, choć znany jest z troski o swoją prywatność, nowym albumem wpuszcza słuchaczy w swój świat i pozwala im przekroczyć swoją sferę intymną.

Wyobraź sobie, że podarowałem Ci swój notes. Możesz zajrzeć, jeśli chcesz, w porządku. Najpierw odnajdujesz ostatnie zapisane kartki, to początek 2020 roku. Tu zaczynasz. Wiesz, gdzie jestem. Powoli przekładasz kartki wstecz, cofasz się do wcześniejszych zapisków i odnajdujesz historie, o których nigdy nie wspominałem, o które nigdy byś mnie nie podejrzewał. Tak jest skonstruowana ta płyta. Barwy stopniowo przechodzą jedna w drugą – opowiada Igor Herbut.

Na solowy album Igora czekaliśmy przez ponad osiem lat, ale warto było uzbroić się w cierpliwość. Od samego początku jego kariery muzycznej był regularnie pytany, kiedy wyda solową płytę. Zawsze odpowiadał, że zrobi to, ale kiedyś. To kiedyś było wygodną tarczą, za którą mogłem się skryć.

Igor Herbut – Chrust

 1. Latające słonie
 2. Jasny
 3. Tańczmy
 4. Miłość i mleko
 5. Wdzięczność
 6. Ro
 7. Corda
 8. Kroki
 9. Los
 10. Amnezja i amnestia
 11. Nie
 12. Krakowski spleen
 13. Jasny (Band Version)
 14. Tańczmy (Bonus Track)

Premiera albumu 8 maja 2020 roku.