Paris Fashion Week 2020: Show must go on

Sezon wiosna-lato 2021 już niedługo na wybiegach

Pokazy mody męskiej i haute couture, które zwykle odbywają się latem, zostały anulowane lub przeniesione online. Ale wydaje się, że – przynajmniej w Paryżu – tydzień mody odbędzie się tej jesieni bez zakłóceń.

Fédération de la Haute Couture et de la Mode, organ zarządzający francuskiego przemysłu modowego, ogłosił właśnie, że Paris Fashion Week odbędzie się. Od 28 września do 8 października i będzie dotyczył sezonu na wiosnę lato 2021 roku. Odbędą się zarówno wydarzenia na żywo, jak i poprzez cyfrową platformę, na której uczestnicy mogą zaprezentować nowe kolekcje. Zgodnie z komunikatem prasowym „bedą przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa, zgodnie z zaleceniami władz publicznych.”

Chociaż wstępny harmonogram nie został jeszcze opublikowany, możemy zacząć zgadywać, kto będzie, a kto nie. Dior najprawdopodobniej tak. Podczas wirtualnej konferencji prasowej w poniedziałek prezes marki powiedział, że planuje pokazać kolekcję we wrześniu i że „mamy nadzieję, że znajdzie się na pokazie publiczność. Choć może to nie być pełna sala”. Saint Laurent narazie nie komentuje sprawy. Co prawda zapowiedział, że zamierza podążać swoją ścieżką „zgodnie z planem skorelowanym z aktualną perspektywą, napędzaną kreatywnością”.

Tygodnie mody w Nowym Jorku, Londynie i Mediolanie nie podzieliły się jeszcze swoimi planami na sezon wiosenny 2021. Niektóre będą napewno online.

More Stories
Batycki Wiosna/Lato 2019