Łukasz Jemioł Wiosna/Lato 2018

Łukasz Jemioł, to jeden z czołowych polskich projektantów. Głównie kojarzony ze swoich kolekcji bluz jak „Beloved” czy „Hunted”. Najnowsza kolekcja spełniła DNA marki. Pastelowe kolory, kobiece cięcia i nadruki. To wszystko znalazło się w propozycjach na wiosnę i lato.

Podzielona na segmenty kolekcja stanowiła jednak spójną całość. Widzieliśmy tutaj sporo nawiązań do kobiecej eteryczności. W Dniu Kobiet we wnętrzach Praskiej Drukarni zobaczyliśmy romantyczny odzew w rytm „Mystery Of Love” autorstwa Sufjana Stevensa z filmu „Tamte Dni, Tamte Noce”. Myślę, że wybór tej piosenki na otwarcie to nie był przypadek. Utwór został nominowany w tym roku do Oscara. W czterech kategoriach – w tym za najlepszą piosenkę.

Wyzwolenie. To według mnie słowo klucz najnowszej kolekcji Łukasza Jemioła. Lekko dramatyczne sukienki z których raczej nie jest znany Łukasz, odstawiły na drugi plan bluzy i basicowe akcesoria. Całe szczęście. Pojawiło się też dużo elementów z haftowaniami i efektem wężowej skóry. Romantyczna, pastelowa barwa została przełamana mocnymi soczystymi żółtymi elementami. Wyszło bardzo zgrabnie. Za całość stylizacji, które dopełniły buty marki Kazar odpowiadała Agnieszka Ścibor. Reżyserką pokazu była niezastąpiona Katarzyna Sokołowska. Zaskoczeniem była Lidia Popiel, która na wybiegu pokazała się w zielonym kombinezonie z długimi rękawami. Nagrodzono ją gromkimi brawami. Miłym gestem były też rozdawane białe róże dla wszystkich pań, które gościły na pokazie.