Le Café V

Pierwsza restauracja Louis Vuitton

Po niedawnych wiadomościach, że Louis Vuitton planuje otworzyć restaurację w Osace, francuski dom teraz dotarł do swojego nowego butiku Louis Vuitton Maison Osaka Midosuji, wraz z restauracją i kawiarnią.

Przestrzeń – nazwana Le Café V – jest efektem współpracy z japońskim szefem kuchni Yosuke Suga i znajduje się na najwyższym piętrze sklepu zaprojektowanego przez Jun Aoki i Petera Marino.

Oprócz Le Café V, Louis Vuitton i Suga otworzą również restaurację o nazwie Sugalabo V. Przestrzeń ta jest ukryta za tajnymi drzwiami i może pomieścić tylko niewielką grupę gości. Ta kameralna restauracja dysponuje otwartą kuchnią, a jej detale architektoniczne nawiązują do motywów morskich z całego projektu budynku.

Historia budynku wywodzi się z tradycji Osaki jako miasta portowego, a jego konstrukcja inspirowana jest żaglami tradycyjnych statków towarowych Higaki-Kaisen. Inspiracja jest również widoczna w drewnianych podłogach przypominających pokłady, a także inspirowanych jachtami filarach i sufitach.

W sklepie znajduje się również indywidualna rzeźba artysty Kenty Cobayashi.

Dwie restauracje znajdują się w butiku Louis Vuitton Maison Osaka Midosuji.

redaktor naczelny