fot. materiały prasowe

Dezynfekcja, a alergia i inne uczulenia

Nowy członek rodziny to duże wyzwanie. Nie tylko dla młodej mamy, ale całej rodziny. Często zdarza się, że domowe obowiązki stają się wyzwaniem, które trzeba zmieścić w napiętym i nieprzewidywalnym planie dnia. Czy można w szybki i bezpieczny sposób zdezynfekować dziecięce akcesoria?

Każdego dnia nasze organizmy mierzą się z niewidzialnymi wrogami. Szkodliwe związki chemiczne, roztocza, wirusy i bakterie nie są niczym nowym. Dodatkowo przy dzieciach chcemy zapewnić jak największą higieniczność w naszych domach. Musimy być przygotowani, żeby nasze tkaniny, obicia czy ubranka dziecięce nie uczulały i nie przenosiły drobnoustrojów na delikatną skórę dziecka. Ważnym aspektem jest też dbanie o maskotki czy pościel naszego maleństwa. Jak się okazuje samo pranie może być niewystarczające, a wręcz może zepsuć tkaninę.

Co raz chętniej korzystamy z rozwiązań, które ułatwią nam dbanie o higienę. Jednym z tych najprostszych, a za razem najbardziej skutecznych jest para. Pozwala ona praktycznie całkowicie pozbyć się roztoczy, wirusów czy bakterii z ubrań oraz powszechnie używanych powierzchni lub przedmiotów. Liderem w dziedzinie produkcji generatorów pary i urządzeń do prasowania jest szwajcarska firma Laurastar. Każdy z generatorów pary oraz systemów do prasowania Laurastar generuje ultradelikatną suchą parę, znaną pod anglojęzycznym skrótem DMS (Dry Microfine Steam). Jej właściwości sprawiają, że swobodnie przenika przez tkaninę.

Pozwala również efektywnie odkazić w naszych domach przedmioty i powierzchnie codziennego użytku, jak blaty, dziecięce zabawki czy poduszki. Wnikająca dogłębnie w tkaniny para jest gwarancją czystości, higieny i pozwala na usunięcie 99,9% drobnoustrojów, bakterii i wirusów. Para w przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej samego prania, które w wysokiej temperaturze niszczy tkaniny, zapewnia delikatne wniknięcie w struktury materiału. Dodatkowo przywraca praktycznie pierwotną sprężystość i właściwości takich materiałów jak len, bawełna czy bardzo delikatny muślin, z którego często są wykonane dziecięce koce.

Na co dzień, w dbaniu o higieniczność pomoże nam Iggi. Ten niewielki i poręczny przyjaciel, sprawi, że odkażanie pluszaków, poduszek czy nawet zastawy stołowej stanie się dziecinnie proste. Iggi umożliwia operowanie suchą parą, która pozowali nam zdezynfekować w ekologiczny sposób – bez użycia jakichkolwiek detergentów. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom (jego wysokość to zaledwie 25 centymetrów wysokości) zmieści się w torbie podróżnej każdej nowoczesnej mamy. Dzięki akcesoriom do Iggiego nie musimy się też martwić o rozprasowanie rzeczy po podróży jak koszule czy plisowane spódnice. Do dyspozycji mamy m. in. specjalny uchwyt do zawieszania ubrania na ramie drzwi czy specjalne etui podróżne.

Wszystkie produkty Laurastar są dostępne na oficjalnej stronie internetowej www.laurastar.pl oraz u autoryzowanych partnerów handlowych.