Exhaust

Sesja powstała w efekcie przemyśleń na temat problemów klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska. Żyjemy w świecie, który sam siebie wyniszcza. Powoduje to frustrację, rodzi depresję. Dotyczy to każdego z nas.

Modelki i modele w upcycklingowych i wysłużonych ubraniach wypatrują lepszej przyszłości i wydaje się, że za chwilę odlecą, jak dmuchnięci wiatrem. Są świadomi klęski przeszłości, ale patrzą przychylnie w kierunku horyzontu. Atmosfera sesji jest niepokojąca i złowieszcza.

Są jedynymi ocalałymi, którzy przetrwali apokalipsę, pożary, masowe umieranie. Wyłaniają się ze schronów i światło dzienne jest dla nich nowością. Mimo tego, są pełni nadziei. To w ich rękach jest przyszłość ludzkości. Ubrania do sesji są futurystyczną, ale też apokaliptyczną wizją nas, tego co będziemy nosić, jeśli ludzie doprowadzą do tego, że klimat, będzie stanowił zagrożenie dla życia człowieka.

Stylizacje i projekty ubrań są pomysłem młodej projektantki, Klary Szandomirskiej, która do uszycia kolekcji wykorzystała, używaną odzież ochronną, funkcjonalną z odblaskowymi elementami, przystosowaną do zabrudzeń, chroniącą przed ogniem i wodą – ubrania robocze, kurtki strażackie, kombinezony medyczne, odzież pracowników metra etc. Kwiatowy wzór – stworzony ręcznie, a następnie opracowany cyfrowo, został naniesiony techniką sitodruku – podkreśla niebezpieczeństwo w jakim znajduje się natura i otoczenie człowieka. 


Fotograf: Mateusz Sandomierski
Stylizacje: Klara Szandomirska
MUA: Ania Wronka
Modele: Kinga Korda, Dominik ZagajewskiEwa Zientalak