Dobranoc/Good Night

Inspiracją do powstania sesji były senne wizualizacje. To podczas snu przenosimy się w wyimaginowany świat. Nic nie ma sensu, a nasz mózg jednak tworzy pewnego rodzaju kreacje. Przerysowany świat staje się naszym światem na kilka godzin. Powstaje groteska. Fikcja miesza się z rzeczywistością, przeplata. Problemy i strach zostają wyolbrzymiane albo spłycane. To w tym świecie uaktywniają się nasze wspomnienia, tęsknoty, pragnienia, rozczarowania i obawy.

Coś co robimy we śnie w odbiorze logicznym może nie mieć totalnie sensu jednak nasz mózg podświadomie stara się nam przekazać jakąś informację niekiedy o naszym stanie zdrowia psychicznym czy fizycznym. To jest niesamowite co dzieje się w naszych głowach. Faza REM zwana jest snem paradoksalnym gdyż nie przynosi nam żadnego odpoczynku.

W istocie jest to czas, w którym produkujemy najwięcej adrenaliny. Nasz mózg równolegle przetwarza różne informacje, które nakładają się na siebie, co powoduje, że w snach widzimy różne, często dziwne rzeczy. Odrealnione sny pełnią funkcję ochronną – śniąc abstrakcyjnie nabieramy dystansu do rzeczywistości. Gdyby śniło się nam to samo, co przeżywamy w ciągu dnia, nasz mózg nie mógłby odpocząć.

Tytuł „Dobranoc/Good Night” ma dwa znaczenia. Sesja zrealizowana została w nocy na placu zabaw, który kojarzony jest zazwyczaj z dobrą zabawą, beztroskim czasem dzieciństwa, gdzie nie czeka na nas nic niepokojącego. Z drugiej strony, gdy przychodzi noc i zamykamy oczy, przenosimy się w inny świat. Czy na pewno będzie to dobra noc? Tego dowiemy się rankiem…

Fotograf: Magdalena Nowicka
Modelka: Sonia Łuczak (Malva Models)
Stylistka: Antonina Mołdysz
MUA: A(le)rt by Milena Jurczyk
Biżuteria artystyczna: Gabriela Portka
Projektanci mody: OKTOPUS Barbara M-C, Krystian Szymczak, Justyna Petelicka, Antonina Mołdysz, Vanessa Resól-Wieliczko, Katarzyna Odo.