fot. materiały prasowe

KOLOR Wiosna-Lato 2022

"Nowy minimalizm"

W tym sezonie Kolor realizuje postanowienie „nowego minimalizmu”. Marka koncentruje się na wygodzie i oryginalności poszczególnych elementów ubrania. W sezonie wiosna-lato 2022 Kolor odchodzi od szaro-burych odcieni i stawia na… kolor.

Różne ubrania są połączone i stają się częścią całej stylizacji z lekkim zabarwieniem koloru. To jednak nie znaczy, że marka odchodzi od swojego DNA. Barwy użyte w kolekcjo harmonijce „grają” z podstawowymi odcieniami czarnego czy szarego. Daje to uczucie minimalistycznej, aczkolwiek poprawnej formy.

W tym sezonie materiał jest używany w pewnej części odzieży jako kołnierz kurtki czy zaszywka klatki piersiowej bluzy. Dzięki temu struktury wewnętrzne, w tym taśmy lub zszywki, które są zwykle ukryte są celowo pokazane i w jakiś sposób stają się elementem stroju. Dodaje to lekkość i uczucie vintage.

Głównym tonem koloru na ten sezon jest mieszanka chłodnych kolorów, takich jak jasnoniebieski, zielony. Z dodatkiem ortodoksyjnego beżowego, szarego lub brązowego. Występują też takie barwy jak jasny zielony, czerwony, fioletowy i pomarańczowy. są jednak tylko akcentami. Cała kolekcja ma luźny charakter lat 60. lub 70.