Nowy Range Rover: Nieporównywalne wyrafinowanie

Elegancki nowy Range Rover definiuje nowoczesny luksus, zapewniając więcej wyrafinowania, możliwości wyboru i jeszcze większą opcję personalizacji. Range Rover jest oryginalnym luksusowym SUV-em, który od 50 lat jest przykładem, łączącym spokojny komfort i opanowanie ze zdolnościami do podbijania każdej drogi. Nowy Range Rover łączy nowoczesność i estetyczny wdzięk z wyrafinowaniem technologicznym i bezproblemową łącznością.

Nowy model dostępny jest z pakietem wydajnych jednostek napędowych, z pół-hybrydą i hybrydami typu plug-in – oraz jako całkowicie elektryczny Range Rovere, który ma dołączyć do gamy w 2024 roku. Do wyboru mamy także cztery, pięć lub aż siedem miejsc siedzących w standardowym i długim rozstawie osi nadwozia.

Nowa elastyczna i modułowa architektura podwozia Land Rovera, stanowi podstawę każdego aspektu tego luksusowego pojazdu – od jego niezrównanych możliwości i zwinności po niezrównane wyrafinowanie. Łącząc najnowocześniejsze techniki inżynieryjne z nowymi poziomami wirtualnego rozwoju i wyczerpującym programem rozwoju Land Rovera, nowy Range Rover zapewni jeszcze wyższy poziom jakości.

Nowy Range Rover jest doskonałą manifestacją naszej wizji tworzenia najbardziej pożądanych luksusowych pojazdów na świecie dla najbardziej wymagających klientów. Pisze kolejny rozdział w wyjątkowej historii pionierskich innowacji, które od ponad 50 lat są znakiem rozpoznawczym Range Rovera.

Thierry Bolloré, dyrektor generalny Jaguar Land Rover

Nowy Range Rover to znakomita interpretacja luksusu i personalizacji Range Rovera opracowana przez ekspertów. Model SV jest dostępny w wersjach nadwozia SWB i LWB, z ekskluzywnymi funkcjami, w tym nowymi motywami SV Serenity i SV Intrepid oraz konfiguracją czteromiejscowego SV Signature Suite.

Luksusowy SUV piątej generacji przenosi modernistyczną filozofię projektowania Land Rovera na wyższy poziom, dzięki współczesnej interpretacji znaku towarowego Land Rovera, Nowy Range Rover jest zdefiniowany przez trzy linie, które mogą prześledzić ich początki na przestrzeni pokoleń: opadająca linia dachu, mocna talia i wznosząca się linia progu. Te cechy łączą się z charakterystycznym krótkim zwisem przednim i nowym tyłem „łodzi” – wraz z praktyczną dzieloną klapą tylną. Wszystko moto, żeby stworzyć elegancki profil, który wyraża niezrównaną prezencję Range Rovera.

Nowy Range Rover to pojazd o niezrównanym charakterze, od nienagannej powściągliwości jego wyglądu zewnętrznego po nieskazitelną, spokojną kabinę. Bazując na kreatywności i pragnieniu perfekcji, nie podąża za modą ani trendami, ale dzięki modernistycznej filozofii projektowania, w połączeniu z ponad 50-letnią ewolucją, będzie po prostu najbardziej pożądanym Range Roverem, jaki kiedykolwiek powstał.

prof Gerry McGovern OBE, Chief Creative Officer, Jaguar Land Rover

Nieprzerwana talia ukazuje dbałość Land Rovera o szczegóły, ponieważ zaokrąglona krawędź drzwi styka się ze szkłem w prostym, czystym wykończeniu. To jest możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanemu ukrytemu wykończeniu karoserii. Technologia umożliwiająca projektowanie w połączeniu z gładkimi przeszkleniami, ukrytym aż do podświetlenia oświetleniem i precyzyjnymi detalami tworzy wrażenie, że pojazd został wyfrezowany z jednego kawałka.

Wyrafinowane powierzchnie zapewniają czysty i nowoczesny wygląd – i przyczyniają się do zmniejszenia współczynnika oporu powietrza 0,30, dzięki czemu jest to najbardziej aerodynamiczny SUV na świecie.

Luksusowe wnętrze opiera się na nowoczesnych, intuicyjnych i odpowiednich technologiach, zaprojektowanych tak, aby harmonijnie współpracować z najlepszymi materiałami i innowacjami zapewniającymi dobre samopoczucie. Tworzą spokojną przystań dla wszystkich pasażerów – zmieniając każdą podróż w przyjemne przeżycie.

Paleta kolorów nadwozia podkreśla eleganckie proporcje i czyste powierzchnie nowego Range Rovera, podczas gdy opcje wystroju wnętrza są zrównoważone i odpowiedzialne ekologicznie bardziej niż kiedykolwiek w historii marki.

Klienci mają większy wybór materiałów i wykończeń, w tym innowacyjne tekstylia Ultrafabrics, będące kontynuacją pionierskiej współpracy Land Rovera z marką Kvadrat – wiodącym europejskim producentem tekstyliów premium. Obie marki definiują materiał, który jest lżejszy i generuje tylko jedną czwartą CO2 tradycyjnej produkcji skóry.

Nowy Range Rover sprawia, że ​​każda podróż staje się okazją do zapamiętania, łącząc zaawansowaną technologię z nowoczesnym luksusem, aby zapewnić niezrównane wyrafinowanie każdemu pasażerowi, w tym osobom siedzącym w nowym trzecim rzędzie. Eliminując niepożądane dźwięki, wibracje i czynniki rozpraszające uwagę – oraz zmniejszając obciążenie poznawcze kierowcy i pasażerów – wszyscy dotrą do celu wypoczęci. Nawet po najdłuższych podróżach po całym świecie.

Warto zwrócić uwagę chociażby na zaawansowaną technologię głośników, która opiera się na fundamentalnym wyrafinowaniu zapewnianym przez architekturę nadwozia MLA-Flex, aby zapewnić spokój w kabinie, zapewniając pasażerom najwyższej klasy wrażenia. Rangę Rover wykorzystuje system dźwiękowy Meridian Signature o mocy 1600 W, aby stworzyć jedno z najcichszych wnętrz pojazdu na drodze, z dodatkowymi 20-watowymi głośnikami w czterech głównych zagłówkach, zapewniającymi najbardziej wciągające wrażenia dźwiękowe.

Trzecia generacja systemu Active Noise Cancellation8 monitoruje wibracje kół, hałas opon i odgłosy silnika przenoszone do kabiny i generuje sygnał tłumienia, który jest odtwarzany przez 35 głośników systemu. Należą do nich para głośników o średnicy 60 mm w zagłówkach dla każdego z czterech pasażerów w głównej kabinie, które tworzą osobistą strefę ciszy podobną do efektu podczas korzystania z wysokiej klasy słuchawek.

Nowy Range Rover wnosi nowy poziom komfortu do sektora luksusowych SUV-ów, a Oczyszczanie Powietrza Kabinowego Pro3 jest kulminacją tej pionierskiej technologii. Łączy w sobie technologię pozwalająca na redukcję alergenów i usuwania patogenów, aby znacznie zmniejszyć nieprzyjemne zapachy i wirusy, a zarządzanie CO2 i filtracja powietrza w kabinie, poprawiają jakość powietrza. Udowodniono naukowo, że zaawansowana technologia nanoeTM X znacznie zmniejsza liczbę wirusów i bakterii, w tym wirusów SARS-CoV-2. Innowacyjna technologia działa w powietrzu, dzięki czemu cząsteczki nie muszą przechodzić przez filtr, aby zostały wyłapane i zneutralizowane.

Range Rover był pierwszym luksusowym SUV-em wyposażonym w elektroniczne zawieszenie pneumatyczne w 1992 roku, a nowy Range Rover kontynuuje to pionierskie podejście dzięki Dynamic Response Pro i zawieszeniu, które wykorzystuje dane eHorizon Navigation do odczytywania drogi z przodu i przygotowania zawieszenia do zapewniają doskonałe odpowiedzi. Inteligentna technologia działa również w połączeniu z tempomatem adaptacyjnym z asystentem kierowania, aby wygładzić ruchy ciała wynikające z nagłych zmian prędkości. W pełni niezależne zawieszenie stanowi podstawę luksusowej jazdy i jest wyposażone w pierwszą pięciowahaczową oś tylną Land Rovera, która dzięki zaawansowanym resorom pneumatycznym izoluje kabinę od niedoskonałości nawierzchni skuteczniej niż kiedykolwiek.

Nowy Range Rover jest również pierwszym Land Roverem wyposażonym w Power Assisted Doors5 ze zintegrowanym wykrywaniem zagrożeń i funkcjami zabezpieczającymi przed przytrzaśnięciem, które zwiększają jego zdolność do miękkiego zamykania i zapewniają, że każda podróż zaczyna się i kończy z łatwością i wyrafinowaniem. Wszystkie cztery drzwi pasażera są wspomagane elektrycznie – również sterowane za pomocą ekranu Pivi Pro – dla eleganckiego wsiadania i wysiadania w każdej sytuacji, w tym pod kątem do 10 stopni w terenie. Zaawansowane wykrywanie zagrożeń oznacza, że ​​drzwi mogą automatycznie zatrzymać się, dopóki nie zostaną wyczyszczone. Praktyczna, dwuczęściowa dzielona klapa tylna, która jest znakiem rozpoznawczym Range Rovera od 1970 roku, została zaktualizowana do obecnych czasów, a szereg nowych technologii zapewnia jeszcze większą wszechstronność i wygodę.

Wewnątrz nowa, uniwersalna podłoga przestrzeni ładunkowej chroni bagaż i zwiększa wygodę. Jego sprytny panel podłogowy można podnieść do przodu, na całej szerokości przestrzeni ładunkowej wokół jej punktu środkowego, tworząc przegrodę do przechowywania mniejszych przedmiotów i utrzymywania ich w zasięgu ręki podczas rozładunku. Może również obracać się do tyłu wzdłuż krawędzi natarcia, aby służyć jako oparcie, gdy dolna klapa bagażnika jest wykorzystywana jako miejsce do siedzenia na zewnątrz.

Nowy pakiet Tailgate Event Suite6 przenosi koncepcję oparcia Versatile Floorspace Floor na nowy poziom, łącząc dodatkowe oświetlenie, funkcje audio i dopasowane poduszki, aby stworzyć idealny punkt widokowy na relaks na świeżym powietrzu. Modele pięciomiejscowe debiutują z nową, automatycznie składaną osłoną przestrzeni ładunkowej. Łącząc praktyczność sztywnej osłony z wygodą chowanej konstrukcji, elegancko cofa się po otwarciu górnej klapy, zapewniając nieograniczony dostęp do przestrzeni ładunkowej bez otwierania dolnej klapy.

Nowy Range Rover rewolucjonizuje wrażenia z jazdy dzięki płynnie zintegrowanej Amazon Alexa. Korzystanie z intuicyjnych, naturalnych poleceń głosowych wychodzi o krok poza interfejsy dotykowe lub przycisków, pomagając zmniejszyć obciążenie poznawcze, zapewniając poczucie bezwysiłkowego nowoczesnego luksusu. W ten sposób funkcje Alexy, pozwalają zarządzać wszystkim, od ulubionych funkcji informacyjno-rozrywkowych i wyboru ścieżki muzycznej po nawigację lub kontakty telefoniczne – wszystko przy jednoczesnym trzymaniu rąk na kierownicy i wzroku na drodze.

Asystę głosowy Alexa jest wbudowana w nowy Range Rover, dzięki czemu użytkownicy doświadczają bezproblemowej interakcji i wygody. Możliwości Alexa pozwalają również sprawdzać wiadomości, pogodę i zaplanowane spotkania za pomocą prostych poleceń głosowych. System może nawet włączać światła w domu i łączyć się z innymi urządzeniami obsługującymi Alexa.

Nadwozia w wersji Standard i Long Wheelbase – w tym po raz pierwszy w wersji pięciomiejscowej LWB – są dostępne ze specjalnie wyselekcjonowanymi motywami stylistycznymi SV Serenity i SV Intrepid, które wprowadzają do Range Rovera dwukolorowe kontrastujące kolory z przodu i z tyłu. Ekskluzywne materiały obejmują błyszczące, platerowane metale, gładką ceramikę, misterną mozaikę i miękką skórę zbliżoną do aniliny, a także trwałe, nieskórzane Ultrafabrics™.

Wspaniała nowa opcja SV Signature Suite w modelach LWB uosabia zwiększony luksus i kunszt Range Rovera SV, zapewniając niezrównane środowisko podróżowania najbardziej wymagającym klientom. Jego wyjątkowo przyjemne fotele mają 24-stopniową regulację z funkcją masażu, podczas gdy elegancki, elektrycznie rozkładany stolik klubowy unosi się teatralnie ze stałej konsoli środkowej o pełnej długości na pięknie zaprojektowanych podporach, aby zapewnić wygodną przestrzeń roboczą, gdy jest to wymagane.

Nowy Range Rover został zaprojektowany, opracowany i skonstruowany w Wielkiej Brytanii, a podczas tego procesu firma Land Rover złożyła nie mniej niż 125 patentów obejmujących wszystko, od pionierskich technologii podwozia po akumulator PHEV. Inżynierowie Land Rovera wykorzystali technologię symulacji wywodzącą się ze sportów motorowych, aby bardziej kompleksowo i intensywnie niż kiedykolwiek przetestować pojazd w wirtualnym świecie, kończąc ponad 140 000 godzin analiz obliczeniowych przed testami fizycznymi.

Następnie flota prototypów rozpoczęła wyczerpujący, globalny program testów i rozwoju, obejmujący ekstremalne temperatury, od 45 stopni na pustyni po -30 stopni na Arktyce. Nowy Range Rover będzie produkowany wyłącznie w zakładzie produkcyjnym Solihull w Wielkiej Brytanii, przy użyciu najnowocześniejszej linii produkcyjnej znajdującej się w budynku, w którym produkowano wczesne Land Rovery serii. Zabytkowy budynek jest duchowym domem Land Rovera, a jego przeobrażenie jako nowego, ultranowoczesnego centrum produkcji Range Rovera pokazuje, w jaki sposób firma chroni swoje dziedzictwo.

Nowy Range Rover jest już dostępny do zamówienia, w cenie od 613 000 złotych.