#NaszymiOczami: L’Oreal Professionnele Paris Metal Detox

Sponsorowane

Jestem posiadaczką dość nietypowych i wymagających włosów, dlatego od paru lat interesuję się ich pielęgnacją. Niemal od zawsze dobór kosmetyków do mojej fryzury był sporym wyzwaniem, któremu swego czasu nie mogli sprostać nawet fryzjerzy.

Moje włosy są średnioporowate, długie, grube i falowane, dodatkowo rozjaśniane średnio co trzy miesiące metodą sombre u profesjonalisty. Mają niestety od zawsze tendencje do puszenia i plątania, co jest moją największą zmorą. Z wieloma produktami mogą się nie polubić.

Metale zawarte w wodzie niestety potrafią wpływać na włosy, często negatywnie. Mieszkając w różnych częściach Polski zauważyłam, w jaki sposób moje włosy potrafią reagować na mycie. Niestety najmniej korzystnie prezentują się w stolicy, gdzie obecnie mieszkam. Włosy, mimo regularnego stosowania bogatych w odżywcze składniki masek i kosmetyków dla nich odpowiednich – głównie emolientowych i proteinowych – potrafiły być suche i bez życia. Dla porównania – umyte w tym samym tygodniu, w innej części Polski nagle odżywały. Byłam pewna, że jest to kwestia rur i wody. Po zastosowaniu produktów L’Oréal Professionnel Paris Metal Detox moje obawy zniknęły.

Problem dotyczy zwłaszcza posiadaczy wysokoporowatych (i powiedziałabym także, że średnioporowatych) włosów, które są bardziej podatne na akumulacje metali, a ich włókna zachowują się jak gąbka. A co się dzieje po tym, jak włókna wchłoną metale? Wchodzą one w kontakt z oksydantami i mogą prowadzić do zniszczenia włosów oraz niedoskonałych efektów koloryzacji.

Jeśli posiadasz włosy, które chłoną wszystko z otoczenia – w dzień, kiedy na zewnątrz mamy spore zanieczyszczenie, po przebywaniu w towarzystwie palaczy lub po prostu w kuchni, gotując obiad, nasiąkają wszystkimi zapachami to zdecydowanie warto w takiej sytuacji sięgnąć po produkty L’Oréal Professionnel Paris Metal Detox. Bo prawdopodobnie takie włosy będą w ten sam sposób chłonąć substancje zawarte w wodzie.

W składzie szamponu L’Oréal Professionnel Paris Metal Detox możemy znaleźć składniki łagodnie oczyszczające, antystatyczne i odżywiające – sprawdzi się w pielęgnacji codziennej świeżo po farbowaniu lub jako oczyszczający szampon stosowany raz w tygodniu. Zapach szamponu, jak i zarówno maski jest cytrynowy, dzięki zawartym w nich kwasowi cytrynowemu. Jest to składnik korzystnie działający na rozjaśnione włosy – ponieważ podtrzymuje efekt pięknego, naturalnego blondu. Szampon z powodzeniem stosować może niemal każdy – nie tylko osoby o rozjaśnionych włosach. Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym woda lub rury nie są najlepszej jakości, użycie tego szamponu – przynajmniej raz w tygodniu – rozwiąże twój problem.

Maska L’Oréal Professionnel Paris Metal Detox działa nawilżająco. Zdecydowanie to potwierdzam. Chroni włosy przed osadzaniem się cząsteczek metali. Sekretnym składnikiem tych produktów jest glikoamina, której cząsteczki są tak małe, że potrafią wniknąć wewnątrz włókna włosa i zneutralizować obecne w nich metale. Maska jest treściwa, ma przyjemną konsystencję i łatwo się ją spłukuje.

Efekty stosowania L’Oréal Professionnel Paris Metal Detox na średnioporowatych, rozjaśnianych falach:

  • Zdecydowanie mniej spuszone, estetyczne i łatwe w rozczesywaniu włosy. Dzięki temu mniej wypadają.
  • Zachowany bardzo ładny, naturalny skręt włosa przy jednoczesnym wygładzeniu ich w niesfornych miejscach.
  • Włosy są błyszczące, nawilżone i „sypkie” – mimo, że mam ich całkiem sporo, wydają się lżejsze na głowie. O wiele dłużej pozostają w dobrej kondycji. Skóra głowy mniej się przetłuszcza. W drugą stronę – produkty nie powodują także łupieżu, więc osoby o wrażliwej skórze głowy z powodzeniem mogą je stosować.
  • Przy moich średnioporowatych falach praktycznie się to nie zdarza, ale… włosy po umyciu i pielęgnacji oraz wysuszeniu są gotowe i spokojnie mogę w nich wyjść z domu. Nie muszę ich dodatkowo układać. Nakładam po myciu jedynie stylizator do fal i olejek arganowy. Choć  i bez tego świetnie dają radę – po kosmetykach od L’Oreal moje włosy są jak od fryzjera. Tutaj naprawdę dzieje się magia.
  • Utrzymanie koloru. Nawet po 3 miesiącach od koloryzacji moje włosy wyglądają tak, jakby niedawno były farbowane, a to za sprawą neutralizujących właściwości tych produktów. Blond nie stał się żółty, włosy pięknie lśnią.

L’Oréal Professionnel Paris Metal Detox stale zagości w mojej pielęgnacji i włosowej rutynie – w domu, jak i zarówno na wyjazdach. Aby mieć pewność, że niezależnie o miejsca, instalacji hydraulicznej w budynku oraz wody, moje włosy będą wyglądać po prostu świetnie.